Podróż MuminkiFot. Facebook.com/kalevalapl

Podróż do Doliny Muminków jest możliwa. Nie trzeba nawet wyjeżdżać z kraju

Podróż do bajkowej krainy wcale nie musi wiązać się z wieloma godzinami w podróży i ogromnymi kosztami. Fani bajki Muminki mogą być zachwyceni - magiczna kraina powstać ma również w Polsce.

Podróż do świata młodości oraz bajkowych krain wcale nie jest poza naszym zasięgiem. Branża turystyczna rozwija się w zawrotnym tempie, a twórcy mają coraz ciekawsze pomysły. Na świecie znaleźć można wiele miejsc przypominających lokalizacje jak z bajek, a żeby je zwiedzić, wcale nie trzeba wyjeżdżać z Polski.

Muminki to jedna z ulubionych bajek dzieci pokolenia lat 90. Każdy pamięta tę melodię oraz wesołe postaci, a przede wszystkim ich kultowy, niebieski domek. Niejednokrotnie podróż do ich magicznego świata odbywało się w snach, a teraz można przeżyć to na własnej skórze. Dolina Muminków powstać ma w naszym kraju i nie trzeba będzie wydawać milionów, by ją odwiedzić.

Polska skrywa wiele wspaniałych miejsc. Oto najsłynniejsze zamki w naszym krajuPolska skrywa wiele wspaniałych miejsc. Oto najsłynniejsze zamki w naszym krajuCzytaj dalej

Podróż do Doliny Muminków bez wyjeżdżania z kraju

16 kilometrów od Jeleniej Góry, w Borowicach, powstać ma bajkowa Dolina Muminków, która bez wątpienia zachwyci wszystkich turystów zakochanych w dziecięcych opowieściach. Jak donoszą media, ulokowana ma być na terenie wioski Kalevala i zachwyci nie tylko infrastrukturą, ale również pomysłowością twórców.

- Od dwóch lat działamy jako najbardziej kojarzone z Finlandią miejsce w Polsce, a dodatkowo od 6 grudnia tego roku ruszy u nas Instytut Kultury Finlandii. Naszym celem jest promowanie tego kraju. Od 11 lat jeździmy na wyprawy na północ Europy i uważamy, że Finlandia jest zdecydowanie najpiękniejsza. Trudno zatem o bardziej fińskie miejsce dla Muminków w Polsce. Do tego wioska Borowice to najmniejsza osada w Karkonoszach, która jest położona w dolinie - mówią przedstawiciele Kalevali.

Okazuje się, że ma być to tzw. smart hotel, w którym nie tylko turysta będzie miał okazję przenocować, ale podróż gwarantowała będzie także rozwój wiedzy o Finlandii.

Trzecie takie miejsce na świecie

Wioska Muminków do tej pory powstała już w Japonii oraz Finlandii, a Borowice mają być trzecim takim miejscem na świecie. Dokładna data otwarcia obiektu nie jest jeszcze znana, wszyscy turyści, którzy wciąż w sobie mają dziecięcą radość i wyobraźnię jednak z pewnością już nie mogą się doczekać.

- Wstępny projekt architektoniczny powstanie do końca marca 2020, wybierzemy go spośród pięciu firm. Na tę chwilę przewidujemy osiem drewnianych domków, których wysokość będzie sięgać maksymalnie czterech metrów. Przynajmniej połowa z nich będzie służyć zabawie i będzie można w nich przenocować - mówią przedstawiciele obiektu dla Gazety.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jakie są zasady bagażu w Ryanair? Przygotuj walizkę idealną
  2. Gruzja to nie tylko piękne widoki. Poznaj kuchnię, która podbija serca i wypełnia żołądki
  3. Dzika i tajemnicza Afryka. Co zwiedzić na Czarnym Lądzie?
  4. Poradnik jak wybrać namiot idealny. Zadbaj o komfort w podróży
  5. Jarmark Bożonarodzeniowy w Pradze. Daj się zachwycić stolicy Czech
  6. Wakacje na wschodzie? Rosja potrafi zachwycić podróżników

Następny artykuł