podróż powrót restrykcjiFlickr Sejm RP CC BY 2.0

Premier dosadnie o powrocie do restrykcji. Jego słowa zaniepokoiły wielu

Podróż za granicę może być utrudniona, jeśli rząd zdecyduje się wprowadzić dodatkowe obostrzenia. Wypowiedź premiera Mateusza Morawieckiego może zaniepokoić Polaków, którzy planują urlopy poza granicami Polski. Wystąpienie szefa rządu jest związane z dynamicznie zmieniającą się sytuacją pandemiczną zarówno w Polsce, jak i całej Europie.

Podróż po Europie obecnie może być mniej bezpieczna, niż wydaje się to wielu osobom. Chociaż w czerwcu podjęto decyzję o otwarciu granic i obecnie możemy przedostać się do wielu krajów europejskich zarówno drogą lądową, jak i powietrzną, to sytuacja pandemiczna zmienia się dynamicznie. W Hiszpanii, Portugalii czy też na Bałkanach można zauważyć tendencję wzrostową liczby potwierdzonych przypadków koronawirusa. W wielu krajach pojawiają się liczne ogniska zarażeń a wraz z nimi powrót obostrzeń.

69 osób nie żyje, pili skażony napój w restauracjach. Dramatyczna wiadomość ze świata69 osób nie żyje, pili skażony napój w restauracjach. Dramatyczna wiadomość ze świataCzytaj dalej

Mimo pandemii wciąż duża część osób decyduje się na podróż za granicę. Jednak dzisiejszy raport Ministerstwa Zdrowia potwierdził, że wzrost liczby zarażeń pojawił się także w Polsce. Potwierdzono rekord zarażeń w naszym kraju, który wynosi 615 przypadków. Jeśli to dopiero początek intensyfikacji rozprzestrzeniania się SARS-CoV-2 w Europie, nie wykluczone, że przemieszczanie się między państwami będzie niosło duże zagrożenie. Obecnie Norwegia oraz Wielka Brytania narzuciły obowiązkową kwarantannę na przybywających z Hiszpanii. W Polsce jak dotąd nie było takich zaleceń.

Podróż zakończona kwarantanną? Premier nie wyklucza wprowadzenia obostrzeń

W związku z tym, że podróż do krajów, w których odnotowano wyraźny wzrost liczby zakażonych, może zwiększać ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa, rząd może podjąć decyzję o wprowadzeniu nowych restrykcji. Sytuacja stała się poważniejsza po opublikowaniu dzisiejszego raportu Ministerstwa Zdrowia, który jasno pokazuje, że Polsce także liczba przypadków zaczyna wzrastać. Premier Morawiecki wypowiedział się na temat zachowywania środków ostrożności.

- Niewykluczone, że podobnie jak kilka krajów europejskich będziemy musieli wrócić do stosowania zasad kwarantanny wobec osób, które przyjeżdżają lub wracają z niektórych państw. Zastanawiamy się nad państwami z południa Europy. Przyglądamy się Hiszpanii, gdzie liczba zakażeń wzrasta - słowa premiera Mateusza Morawieckiego cytuje portal Money.pl.

To oznaczałoby, że podróż wiązałaby się z obowiązkową kwarantanną po powrocie do kraju. Obecnie takie obostrzenia wprowadziły Norwegia oraz Wielka Brytania. Decyzja to może wyjątkowo nie przypaść do gustu osobom, które planowały wakacje w Hiszpanii. Premier zapowiedział, że konkretne kroki w tej kwestii zostaną podjęte w połowie sierpnia br. Do tej pory z ministerstwa nie wpłynęły żadne propozycje obostrzeń. Ten temat poruszył także rzecznik rządu Piotr Muller.

- Sytuacja może być taka, że w jakimś kraju lub ośrodku turystycznym gdzie przebywa grupa Polaków jest wielka liczba zakażeń i wtedy, w trosce o to żeby w Polsce liczba tych zakażeń się nie zwiększyła, kwarantanna może być wprowadzona - słowa rzecznika cytuje Polsat News.

Dzisiaj grzeje: 1. Rafał Trzaskowski przekazał smutną wiadomość. Niestety, nie żyje wielki Polak
2. Pierwsza osoba na Podhalu nie żyje po pogrzebie. Czarny scenariusz się spełnia
3. Najdroższe psy na świecie. Oczarowują swoim wyglądem i kosztują fortunę

Obecnie podróż do większości europejskich krajów nie wiąże się z obostrzeniami. Dotyczy to również Hiszpanii. Jednak coraz więcej rządów zaczyna szczegółowo śledzić sytuację pandemiczną na Półwyspie Iberyjskim. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o dramatycznym rekordzie zarażeń w Brazylii, gdzie potwierdzono już ponad 2,5 miliona przypadków zarażeń.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wielkie zmiany dla planujących wesela? Łukasz Szumowski w końcu zabrał głos
  2. Piotr Żyła odniósł się do wiadomości o swoim romansie. Zadrwił z Justyny Żyły i mediów, ale wszyscy mówią o jednym (FOTO)
  3. Mąż Magdaleny Ogórek został oskarżony. Szykuje się gigantyczny skandal
  4. Strażnicy poprosili na polskim lotnisku turystów o dokumenty. Zaniemówili, gdy odkryli, co się dzieje
  5. Nie żyje młoda europejska gwiazda. Beztroska podróż zakończyła się dramatem
  6. Były nad wodą z dziećmi. Wezwano policję, skandal przechodzi ludzkie pojęcie
  7. Znaleźli autokar pełen siatek. Kiedy otworzyli jedną z nich, pobledli z wrażenia

Źródło: Polsat News

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł