podróż apel whoFot. Pixabay.com/Free-Photos

Specjalny apel WHO do turystów. Każdy powinien się zastosować

Podróż po świecie to wspaniałe doświadczenie, związane jednak również z wieloma niebezpieczeństwami. WHO wystosowało apel do turystów, do którego każdy powinien się zastosować.

Podróż po świecie niestety wiąże się z wieloma niebezpieczeństwami. Wyjeżdżając do obcego kraju, dokładnie zapoznać się powinniśmy z tamtejszą kulturą, zwyczajami oraz zachowaniami, które mogą narazić nas na potencjalne zagrożenie. Oprócz tego istnieje szereg innych reguł, których wszyscy powinni przestrzegać, zwłaszcza w czasie, gdy na świecie szaleje koronawirus.

Koronawirus w dwóch krajach, które Polacy uwielbiają odwiedzać. Pierwszy przypadek na BałkanachKoronawirus w dwóch krajach, które Polacy uwielbiają odwiedzać. Pierwszy przypadek na BałkanachCzytaj dalej

Podróż powinna wiązać się z przestrzeganiem zasad

Wirus, który po raz pierwszy pojawił się w Chinach, rozprzestrzenia się błyskawicznie. Dzieje się tak głównie przez podróżników, którzy roznoszą go po całym świecie. Są jednak sposoby, dzięki którym można zminimalizować ryzyko zakażenia. WHO wystosowało specjalny apel do turystów w tej sprawie.

Światowa Organizacja Zdrowia robi wszystko, by zwiększyć świadomość ludzi na temat koronawirusa. Stworzono również specjalny spis zachowań, dzięki którym można uniknąć zakażenia. Na pierwszym miejscu jest tam polecenie zrezygnowania z jakichkolwiek wyjazdów, jeśli ma się gorączkę lub kaszel. Jeśli takie objawy wystąpią, a ma się podejrzenie możliwości zarażenia koronawirusem, koniecznie należy skontaktować się ze służbami medycznymi.

Radzi się również unikania kontaktu z osobami kaszlącymi lub z gorączką. Trzeba często myć ręce mydłem oraz wodą i unikać dotykania oczu, ust i nosa brudnymi dłońmi. Podczas kichania lub kaszlenia, należy zasłaniać usta, najlepiej chusteczką, którą potem trzeba wyrzucić. Osoby używające maseczek ochronnych powinny upewnić się, że dokładnie zasłaniają one usta oraz nos, a jeśli są to maseczki jednorazowe, trzeba je wyrzucić od razu po użyciu.

Dzisiaj grzeje: 1. Okropna relacja turystki z Suntago Park of Poland. "Krzyczeliśmy, ale zero reakcji"
2. Polacy mogą masowo zarobić na koronawirusie. Wystarczy, że masz 22 zł, ale już wkrótce może być za późno

Gdy podczas podróży turysta poczuje się niedobrze i będzie miał oznaki rozpoczynającej się choroby, powinien powiadomić o tym fakcie obsługę lotu lub kierowcę autobusu. Pomocne może być też jedzenie wyłącznie ugotowanego jedzenia, unikanie plucia w miejscach publicznych oraz jakiegokolwiek kontaktu ze zwierzętami, które mogą być chore.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Twórcy Kuchennych rewolucji chcieli ukryć porażającą prawdę przed widzami. Wszystko się wydało
  2. Kiwi jest najzdrowszym owocem świata. Zjesz 1 dziennie i zauważysz 9 piorunujących zmian w organizmie
  3. Poszedł na skargę do kierownika Suntago Park of Poland. Nagrał odpowiedź, niewiarygodne
  4. Pasażer z krakowskiego lotniska zapłaci ogromną karę. Nie można przewozić w bagażu rzeczy, które zapakował
  5. Tysiąc turystów uwięzionych. Nie mogą wyjść z hotelu na uwielbianej, europejskiej wyspie
  6. Młodzieżowa reprezentacja Polski ma nowego trenera. Dla pracy z kadrą rozwiązał umowę z klubem

Źródło: Gazeta.pl

Następny artykuł