podróż MeksykFot. Wikipedia.org/Juan Carlos Fonseca Mata/zdjęcie poglądowe

Na środku najniebezpieczniejszej dzielnicy Meksyku stanął samolot. Jego wnętrze zdziwi każdego

Podróż do Meksyku często wiąże się ze znacznym ryzykiem, jeśli nie wiemy, których dzielnic należy unikać. Teraz jednak pośrodku najniebezpieczniejszej ze wszystkich stanął prawdziwy samolot. Jego wnętrze zaskakuje.

Podróż do Meksyku jest niezwykłym przeżyciem, często jednak wiąże się ze sporym ryzykiem. Zaledwie kilka dni temu głośno było o napadzie na autokar polskich turystów, teraz jednak oczy całego świata zwróciły się na ten kraj z zupełnie innego powodu. Na placu w najniebezpieczniejszej z dzielnic stanął niezwykły samolot.

Przejmujące wideo z Chin. Widać, jak traktowani są zarażeni śmiertelnym wirusemPrzejmujące wideo z Chin. Widać, jak traktowani są zarażeni śmiertelnym wirusemCzytaj dalej

Jest kolorowy, wygląda przepięknie i ma niezwykłe wnętrze, które zaskoczyło nie tylko mieszkańców dzielnicy, ale i turystów z całego świata. Okazuje się, że wielka maszyna przerobiona została na bibliotekę publiczną - wyjątkowo nowoczesną i niesamowicie wyglądającą.

Podróż samolotem-biblioteką

Do tej pory główny plac największej stołecznej dzielnicy Alvaro Obregon de Iztapalapa nie cieszył się dobrą sławą. Określano go jako jedno z najniebezpieczniejszych miejsc w mieście. Często dochodziło tam do napadów oraz niebezpiecznych sytuacji, meksykańska prasa pisze jednak, że pojawienie się kolorowego samolotu zupełnie zmieniło atmosferę tego miejsca.

Teraz mnóstwo dzieci oraz dorosłych ustawia się w kolejce do samolotu-biblioteki, chcąc zobaczyć niezwykłe wnętrze na własne oczy. Trzeba przyznać, że rzeczywiście robi ono wrażenie - jest pięknie podświetlone oraz nowoczesne. Odwiedzający mają tu możliwość skorzystania z 2 tysięcy książek online, 230 egzemplarzy drukowanych oraz 25 komputerów.

Prezentuje się niesamowicie

Samolot otrzymał dumne miano "Lecąc do Utopii" i dla okolicznych mieszkańców rzeczywiście ma ogromne znaczenie. Jak podaje korespondent hiszpańskiej agencji EFE, jego wartość potęgowana jest tym, że najniebezpieczniejsza dzielnica Meksyku pełna jest dzieci, które nie chodzą do szkoły i nie mają internetu w domach.

Biblioteka jest ich jedyną szansą na oglądanie "wielkiego świata", dlatego wywołuje gigantyczne emocje i ekscytację. Jak zapowiada Burmistrzyni Iztapalapy, Clara Brugada, to jednak nie koniec atrakcji czekających na mieszkańców. W dzielnicy stanąć ma jeszcze co najmniej 5 wyeksploatowanych maszyn Boeing, przerobionych na biblioteki.

podróż Meksyk

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Idealne ferie z rodziną? Polacy zapominają o jednym, ważnym szczególe
  2. Michał Szpak padł ofiarą oszustów. Nie jest jedyny, teraz ostrzega innych
  3. Najczęstsze objawy kobiecych nowotworów. Nie wolno ich lekceważyć
  4. Każda klatka to małe miasteczko, nigdy nie poznasz sąsiadów. Polski "Mrówkowiec" to prawdziwy fenomen
  5. Piorun uderzył w polski samolot. Leciał z Warszawy
  6. Niezwykłe znalezisko w polskim mieście. Nikt nie otwierał tajemniczych drzwi od kilkudziesięciu lat
  7. Co najmniej 3 osoby nie żyją, nie wiadomo ile rannych. TVP donosi o okropnej katastrofie

Źródło: Onet

Następny artykuł