Podróż do Francji już możliwa.Fot. Google Maps

Jest decyzja rządu. Już za kilka dni zaczną obowiązywać nowe zasady. Podróżni będą zaskoczeni

Podróż do jednego z państw europejskich będzie możliwa pod jednym warunkiem. Rząd krajowy zdecydował się na zmianę w liście kierunków wyłączonych z ruchu międzynarodowego. Od teraz w spisie widnieje nie 30, a 29 pozycji.

Podróż na zachód Europy będzie możliwy pod warunkiem przewidzianym przez rząd krajowy. Jedno z państwo skorzystało ze specyficznej “furtki”, która gwarantuje wypisanie z listy kierunków wyłączonych z ruchu międzynarodowego.

Zatrważające wieści z Auschwitz. Turyści nie mogli uwierzyć własnym oczom. Przechodzi ludzkie pojęcieZatrważające wieści z Auschwitz. Turyści nie mogli uwierzyć własnym oczom. Przechodzi ludzkie pojęcieCzytaj dalej

Podróż dla romantyków już możliwa

Po pewnych poszerzeniach listy, nastąpiło wykreślenie. Jak podaje redakcja Onetu, lista rządu polskiego, która obowiązuje od 16 września, uniemożliwiała podróż m.in. do Francji. Teraz jednak administracja w Paryżu zdecydowała się na przystąpienie na warunki Warszawy. “Furtką” jest obsługa wyłącznie tych pasażerów, którzy przejdą testy na COVID-19.

- Francja wprowadziła rozwiązania gwarantujące, że na pokład będą przyjmowani tylko pasażerowie z ujemnym wynikiem testu na COVID-19 i została wyłączona z listy zakazu lotów do Polski - czytamy w komunikacie polskiego MSZ-u.

Zmiana, ale warunki te same. Podróż z “aktualizacją” w następnym tygodniu

Niestety, tylko podróż do Francji wymyka się liście polskiego rządu. Spis obowiązuje do 29 września. W oczach Ministerstwa Zdrowia kierunkami “bezpiecznymi” są takie, których współczynnik liczby zachorowań na koronawirusa na 100 tys. mieszkańców nie przekracza 90. Urzędnicy biorą pod uwagę dane z ostatnich 14 dni.

Dzisiaj grzeje: 1. TVN przekazał wstrząsające informacje. Dramat turystów na Bałtyku, ewakuowano 280 osób
2. Niewielu wie, że Jarosław Jakimowicz ma syna. Szczegóły ich relacji zaskakują, głos zabrała b. żona twarzy TVP Info
3. Pani Magda szła do Morskiego Oka i nie mogła uwierzyć. Od razu wyciągnęła telefon

Jak na razie nie jest możliwa podróż do: Belize, Bośni i Hercegowiny, Czarnogóry, Brazylii, Królestwa Bahrajnu, Hiszpanii, Izraela, Kataru, Kuwejtu, Libii, Argentyny, Chile, Gwatemali, Hondurasu, Iraku, Kolumbii, Kostaryki, Libanu, Malediwów, Mołdawii, Namibii, Panamy, Paragwaju, Peru, Surinamu, Republiki Zielonego Przylądka, Stanów Zjednoczonych, Boliwii oraz Wspólnoty Bahamów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Suczka urodziła szczenięta, sekundę później właściciel wyrzucił je na łąkę. Potem było tylko gorzej
  2. Ciała niebieskie w Układzie Słonecznym, na których może istnieć życie
  3. Przyłapali Martę Kaczyńską na plaży. Myślała, że nikt nie widzi
  4. Kiedyś wszyscy odwiedzali ich zoo, nagle Gucwińscy zapadli się pod ziemię. Smutne, co się z nimi dzieje
  5. Mieszkańcy są zdruzgotani, ostrzegają innych. Staruszka z lalką bez oczu snuje się po polskich lasach, ale inna rzecz jest najdziwniejsza
  6. "Piątka dla zwierząt" wprowadzi nowe świadczenia. Niektóre czworonogi dostaną emeryturę, ile wyniesie?

Źródło: Onet

Następny artykuł