podróż nurkowanie do TitanicaScreen/youtube/Niesamowite Fakty

Znowu chcą nurkować do Titanica. Mają plan, który rozpętał burzę, niewiarygodne

Podróż Titanica zakończyła się gigantyczną katastrofą, która urosła do miana legendy i na dobre zagościła w popkulturze na całym świecie. Teraz chcą znów nurkować do wraku i mają plan, który u wielu wywołuje oburzenie.

Podróż najsłynniejszego statku na świecie zapisała się w historii grubymi literami. Ta niewyobrażalna tragedia do tej pory wywołuje ogromne emocje i jej temat pojawia się zarówno w mediach, jak i w działalności artystycznej wielu twórców. Wielu fascynuje również sam wrak ciągle znajdujący się na dnie i to właśnie wokół niego w ostatnim czasie rozpętała się gigantyczna burza. Pojawił się pomysł zanurkowania i wejścia do niego, by wydobyć zaledwie jedną rzecz.

Dwoje pasażerów wycieczkowca nie żyje. Trwa ewakuacja, koszmar pasażerówDwoje pasażerów wycieczkowca nie żyje. Trwa ewakuacja, koszmar pasażerówCzytaj dalej

Tragiczna podróż Titanica i burza trwająca do dziś

Do tej pory prawa do wydobywania pamiątek z dna ma jedynie jedna firma na całym świecie - RMS Titanic Inc. Nikt inny tego nie może zrobić, jednak wrak jest chroniony prawem międzynarodowym, niezbędna jest więc do tego jeszcze zgoda sądu. Teraz właśnie taka prośba została wystosowana, a przedsiębiorstwo chce na powierzchnię wyciągnąć radio.

To ten historyczny odbiornik, z którego wzywano pomocy podczas jednej z największych katastrof w historii. Prośba ta jednak wywołała ogromne oburzenie i wiele osób się na takie rozwiązanie nie zgadza, bowiem radio znajduje się w historycznym, cichym pokoju. Jego wydobycie wiązałoby się z otworzeniem tego wygłuszonego miejsca oraz zniszczeniem znacznego kawałka pokładu. Jakby tego było mało, jest to skrajnie niebezpieczne, bowiem przez ostatnich 15 lat znaczna część wraku się rozpadła i może stanowić zagrożenie.

Dzisiaj grzeje: 1. Koszmar w Ryanairze został nagrany. Wymioty i modlitwy, żeby horror się skończył
2. Dobre nie musi być nowe. TOP 10 najlepszych używanych aut dla rodziny do 20 tys. zł

Aby firma RMS Titanic Inc. usunęła radio, konieczna jest zgoda sądu, a ta wydana zostanie po rozpatrzeniu wszystkich okoliczności sprawy. Brany ma być pod uwagę m.in. cel takiej operacji oraz motywacja, którą kieruje się przedsiębiorstwo. Do tej pory usunięto już blisko 5000 przedmiotów z dna wokół oraz z samego wraku.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zaniemówiliśmy. Tak dziś wygląda "Niewolnica Isaura"
  2. Ważne, szybko musisz zwrócić znany produkt do Biedronki. Powód jest podejrzany i tajemniczy
  3. Tragedia podczas wakacji na Kanarach. 5-letnie dziecko nie żyje, rodzina we łzach
  4. Po porwaniu przez lawinę, Urubko wysłał niesamowicie smutną wiadomość. Podjął decyzję
  5. Lawina uderzyła prosto w turystki. Akcja ratunkowa narciarzy została nagrana, dramatyczne chwile
  6. Polacy już skaczą w Rasnovie. Biało-Czerwoni wypadli bardzo słabo

Źródło: Tanie Loty

Następny artykuł