podróż samolotem ustawienie fotelaFot. Unsplash.com/Markus Winkler

Nie można zmieniać pozycji fotela przy starcie samolotu. Skutki mogą być opłakane

Podróż samolotem wiąże się z wieloma zasadami bezpieczeństwa, których trzeba przestrzegać. Przy lądowaniu i starcie nie można zmieniać ustawienia fotela, bo może skończyć się to nieszczęściem.

Podróż samolotem może trwać naprawdę długo, dlatego ważne jest odpowiednie ułożenie fotela. Dzięki temu możemy cieszyć się komfortem i nie narzekamy na ból pleców po przebudzeniu z drzemki. Niestety nie zawsze zmiany położenia siedziska są bezpieczne.

Sztorm wyrzucił na brzeg statek widmo. Władze apelują, by nikt się nie zbliżałSztorm wyrzucił na brzeg statek widmo. Władze apelują, by nikt się nie zbliżałCzytaj dalej

Załoga przed startem oraz lądowaniem zawsze chodzi wzdłuż rzędów foteli i sprawdza, czy na pewno wszyscy pasażerowie ułożyli krzesła w pozycji pionowej. Nie jest to specjalnie wygodne, jednak ma swoje uzasadnienie. Jeśli turyści nie zastosują się do odgórnej zasady, możemy doprowadzić do tragedii.

Dlaczego fotele przy starcie nie mogą być rozłożone?

Okazuje się, że przesunięcie fotela w samolocie nawet o kilka centymetrów ma znaczenie, zwłaszcza w przypadku nagłej ewakuacji. Każdy element samolotu skonstruowany został w taki sposób, by pasażerowie mogli jak najszybciej opuścić pokład. Umożliwić to mają również pionowo postawione siedzenia.

Osoby, które siedzą przy oknie, mogą mieć problem z wydostaniem się, jeżeli fotel będzie zbyt odchylony, a one nie będą aż tak drobne. Te kilka sekund w przypadku makabry podczas startu lub lądowania może uratować ludzkie życie.

Podróż samolotem wymaga przestrzegania wielu zasad

Gdy na pokładzie dzieje się coś niepokojącego, zawsze pojawiają się nerwy i pośpieszne ruchy. Pasażerowie z zasady są zaniepokojeni, robią się drażliwi i jak najszybciej chcą opóźnić ciasny pokład.

Zakorkowanie dróg ewakuacyjnych torbami lub rozłożonymi siedzeniami może nie tylko uniemożliwić komuś ucieczkę, ale również doprowadzić do niepotrzebnej kłótni czy wymiany zdań. Wszystko to również opóźnia ewakuację i może mieć fatalne konsekwencje.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Roksana Węgiel nie wytrzymała. Nigdy nie była tak szczera
  2. GIS ostrzega przed poradami Jerzego Zięby. "Jest to działanie szczególnie groźne i niebezpieczne"
  3. Sztorm rzucał nim jak szmacianą lalką. Podniebny kolos miał ogromne kłopoty [FILM]
  4. Tłumy polskich turystów go uwielbiały, stanął w ogniu. 88 strażaków walczyło godzinami
  5. Koszmar na Broad Peaku. Denis Urubko zwieziony z lawiną w czasie ataku szczytowego
  6. Mama wyrzuciła noworodka do śmietnika. Po 28 latach jego ojciec zauważył w telewizji porażającą rzecz

Źródło:

Następny artykuł