Podróż marzeń. Gdzie chcecie pojechacPixabay.com/ blende12

Twoja wymarzona podróż. Jaki kierunek wybierasz?

Podróż to niezwykła przygoda. Na świecie jest wiele ciekawych miejsc, do których warto pojechać. Podróże edukują i pozostawiają niezwykłe wspomnienia. Praktycznie każdy marzy o odwiedzeniu jakiegoś miejsca. Co chcielibyście zobaczyć?

Podróż to wspaniałe doświadczenie, które wiele uczy i pozostawia wspomnienia na całe życie. Każdy z nas marzy o zobaczeniu jakiegoś niezwykłego miejsca. Czasami są to marzenia łatwe do zrealizowania, a innym razem bardzo trudne. Warto jednak je spełniać. O jakiej podróży marzycie?

Władze zdecydowały. Na południu Polski wszystko się zmieni. Nie ma odwrotuWładze zdecydowały. Na południu Polski wszystko się zmieni. Nie ma odwrotuCzytaj dalej

Jaka jest wasza wymarzona podróż?

Statystyki pokazują, że Polacy podróżują coraz więcej. Na stronie internetowej Ministerstwa Sportu i Turystyki można znaleźć dane sprzed 3 lat, które mówią, że 59 procent Polaków w wieku 15 lat lub więcej brało udział w przynajmniej jednej podróży za granicę. Najchętniej odwiedzano Niemcy, Włochy i Wielką Brytanię. Kraje te w 2017 roku odwiedziło ponad milion Polaków. W przypadku naszego zachodniego sąsiada było to prawie 2,5 miliona osób.

Inne popularne kierunki to Grecja, Chorwacja i Czechy, gdzie pojechało ponad 700 tysięcy polskich turystów. Większość osób wyjeżdża w celach turystycznych. Ponad 57 procent wybiera podróże wypoczynkowe. Co ciekawe, aż 65,5 procent turystów nie korzysta z biur podróży i decydują się na wyjazd na własną rękę.

Dzisiaj grzeje: 1. Nowy zakaz od północy. TVN podał szczegóły
2. "Tomasz Komenda powinien wrócić do więzienia". Niewyobrażalnie przykre słowa matki zamordowanej

Świat ma wiele do zaoferowania. Piękne, tropikalne plaże, pustynie, dżungle. Można zobaczyć też góry, a nawet odwiedzić miejsca okołobiegunowe. Popularne są także duże miasta. Każde miejsce jest na swój sposób ciekawe, ponieważ różnią je natura, historia oraz kultura. Wy o zobaczeniu jakiego miejsca marzycie? Opowiedzcie nam o tym w komentarzach na Facebooku.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Suczka ważyła ponad 22 kilogramy. Przeszła niesamowitą metamorfozę dzięki ludziom o dobrych sercach
  2. Niemieckiego U-Boota zatopił kaloryfer czy morski potwór? Nieprawdopodobna relacja kapitana
  3. Doszło do dwóch wybuchów w nad polskim morzem. Co się dzieje?
  4. Fotopułapka złapała polskiego turystę. Robił wszystko tuż przed kamerą, wrzucili film do internetu
  5. Kupujesz ryby na obiad? Jeden gatunek omijaj szerokim łukiem, jest popularny wśród turystów nad morzem
  6. Szlachetny gest 9-letniego chłopca. Rozbił skarbonkę by ratować kotkę z wypadku, wielkie brawa

źródło: msit.gov.pl

Następny artykuł