podróż colapixabay.com/CorrieMiracle

Dietetyczna Cola to najgorsze, co możesz zamówić w samolocie? Stewardesa wyznała prawdę

Podróż samolotem jest zazwyczaj bardzo przyjemna. Jeżeli jednak turyści chcą ją zakłócić, powinni zamówić dietetyczną colę. Z opowieści stewardesy wynika, że jest to najgorsze, co pasażerowie mogą zrobić na pokładzie maszyny.

Podróż samolotem potrafi dostarczyć kilku ciekawych historii. Jedna z nich z całą pewnością dotyczy dietetycznej coli. Niewielu pasażerów wie, ale jej zamówienie to rzekomo jedna z najbardziej kłopotliwych rzeczy, jaką można zrobić na pokładzie.

Największy Park of Poland zostanie otwarty już niedługo. W sieci pojawiły się zdjęcia wnętrza, wygląda niesamowicieNajwiększy Park of Poland zostanie otwarty już niedługo. W sieci pojawiły się zdjęcia wnętrza, wygląda niesamowicieCzytaj dalej

Jeżeli chcemy popsuć humor sobie, ale przede wszystkim załodze samolotu, na pokładzie maszyny zamówmy dietetyczną colę. Spowolni to znacznie pracę stewardes, o czym opowiada jedna z nich.

Podróż samolotem może być utrapieniem, gdy zamówimy dietetyczną colę

Autorka bloga "These Gold Wings" twierdzi, że dietetyczna cola to największe utrapienie załogi. Nalewanie jej do plastikowych kubków trwa tak długo, że w tym samym czasie można obsłużyć kilka innych zamówień. Przekłada się to na niezadowolenie pasażerów oraz frustrację załogi.

Dlaczego ten napój jest tak kłopotliwy? Wszystko przez bardzo dużą obecność w nim dwutlenku węgla, zdecydowanie największą wśród wszystkich napoi serwowanych na pokładzie samolotu. Ten fakt potwierdzają m.in. badania naukowców z uniwersytetu w Illinois.

Obecność tak dużej ilości dwutlenku węgla powoduje, że napój jest naprawdę mocno gazowany, a co za tym idzie, nalanie go do plastikowego kubka trwa znacznie dłużej niż w przypadku innych, możliwych do zamówienia napojów. Podczas nalewania do pojemnika tworzy się gęsta piana. Ta ze względu na ciśnienie panujące na pokładzie maszyny utrzymuje się znacznie dłużej niż na powierzchni Ziemi. Zanim stewardesy przeleją napój do końca, muszą czekać aż piana opadnie, co trwa bardzo długo.

Niestety, dietetyczna cola jest jednym z najchętniej zamawianych napojów na pokładzie samolotów. Nalewanie jej do kubków utrudnia pracę stewardes. Szczególnie uciążliwe jest to na krótkich trasach, kiedy czasu jest mało, a turystów do obsłużenia sporo.

Dobrym sposobem na przyśpieszenie całej operacji jest nałożenie plastikowego kubka na otwartą puszkę, następnie obrócenie go o 180 stopni i nalanie napoju. W jaki sposób to zrobić pokazuje poniższy filmik. To zdecydowanie najlepszy sposób na poradzenie sobie z tym problemem.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gratulacje spływają od fanów. Aleksandra Kwaśniewska i Kuba Badach mają powody do świętowania „W końcu”
  2. Objaw raka płuc widoczny na twarzy. Nigdy go nie lekceważ
  3. Erupcja wulkanu, wszystko się nagrało. Słup dymu sięgał 2 kilometrów [FILM]
  4. Turysta nie żyje. Pierwsza ofiara śmiertelna koronawirusa w Europie
  5. Para w ogóle nie krępowała się w samolocie. "Czy ona nie ma spodni?"
  6. Wielka tragedia, dzieci nie miały szans na przeżycie. 13 podopiecznych zmarło w domu dziecka, TVP przekazała wiadomość o smutnych wydarzeniach za granicą

źródło: podroze.gazeta.pl

Następny artykuł