podróż KanadaFot. Instagram/backpacking_bear

Wygląda jak z bajki, lecz istnieje naprawdę. Jedno z najpiękniejszych miejsc na świecie zapiera dech

Podróż do tego miejsca to jedno z najlepszych doświadczeń, jakie może przeżyć fan przepięknych widoków. Wszystko tam wygląda jak z bajki, lecz zapewniamy, że jest jak najbardziej realne. Wie o nim stosunkowo niewiele osób, dzięki czemu delektować się tam można błogim spokojem.

Podróż nie zawsze musi dostarczać mocnych wrażeń i być pełna emocji i adrenaliny. Czasem warto właśnie odwiedzić miejsce, w którym to cisza aż bije po uszach. Ta wyjątkowa lokalizacja wygląda niczym wyciągnięta z bajki, ale istnieje naprawdę, a znane jest jako Kolumbia Brytyjska.

Historia greckiej wyspy wywołuje ciarki. Niewielu wie, mieszkały tam setki śmiertelnie chorych ludziHistoria greckiej wyspy wywołuje ciarki. Niewielu wie, mieszkały tam setki śmiertelnie chorych ludziCzytaj dalej

Wbrew pierwszym skojarzeniom, ten raj wcale nie znajduje się ani Wielkiej Brytanii, ani w Kolumbii. Położony jest w Kanadzie i jest najbardziej wysuniętym na zachód regionem tego kraju. Zajmuje ogromny teren, dzięki czemu nawet turyści, którzy przylatują tam z całego świata, nie tworzą tłoku i zawsze można znaleźć tam miejsce w zupełnej ciszy, idealnie nadające się do odpoczynku.

Podróż w krainę ciszy, spokoju i dzikiej natury

To wyjątkowe miejsce swoją nazwę otrzymało w połowie XIX wieku, a nadana ona została przez samą królową angielską, Wiktorię. Jest niezwykłe, gdyż łączy wiele różnych terenów - 70% zajmują gęste lasy, nie brak tam skalnych oraz lodowych form, a w ich pobliżu odszukać można też cudowne gorące źródła, a nawet plaże.

To tak wyjątkowy skrawek Ziemi, że wytyczonych na jego terenie zostało aż sześć parków narodowych. Doskonale nadają się jako tereny do pieszych wędrówek, są też nie lada gratką dla fotografów. Wielu decyduje się na podróż do Kolumbii Brytyjskiej ze względu na doskonałe trasy wspinaczkowe oraz możliwość uprawiania kolarstwa górskiego.

Zdjęcia z tego miejsca zapierają dech

Wszystkich turystów, którzy znajdą się w tym miejscu, łączy jedno - od razu po wyjściu z szoku po zobaczeniu pięknych widoków, robią im zdjęcia i zamieszczają w internecie. Instagram pełen jest fotografii, które są naprawdę prześliczne i rozpalają wyobraźnię. Co ciekawe, teren jest tak duży, że często spotkać można wie skrajnie różniące się fotografie jednego punktu, wykonane jednak z różnej perspektywy i odległości. Robi to piorunujące wrażenie.

podróż kanada

Fot. Instagram/backpacking_bear

podróż kanada

Fot. Instagram/amazingtravelbeauty

podróż kanada

Fot. Instagram/hiking_obssed

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kelnerka myślała, że nikt jej nie widzi. W kuchni podniosła spódnicę i coś okropnego. Wszystko nagrano
  2. Napój oczyszczający tętnice. Wystarczy pić dwa razy dziennie
  3. Klejnoty skradzione ze skarbca w Dreźnie do kupienia. Zażądano za nie kilku milinów euro
  4. Milioner oferuje pracę dla prawdziwego podróżnika. Zarobisz 19000 zł miesięcznie, musisz spełnić tylko jeden warunek
  5. 39 turystów było uwięzionych na Islandii. Potężną burzę śnieżną nagrano, ten widok przyprawia o ciarki
  6. Fanki zamurowało, Justyna Żyła przyznała się do sztucznego poprawienia swojej urody. Do sieci wyciekły zdjęcia "przed" i "po"

Źródło: Radio ZET

Następny artykuł