podróż filmScreen/Into The Wild

Kultowy film, który powinien znać każdy podróżnik. Czuć prawdziwą wolność

Podróż życia zaplanować można na wiele sposobów. Ogranicza nas niemalże tylko wyobraźnia, inspirację czerpać można jednak z filmów, od których aż bije prawdziwą wolnością.

Podróż po świecie może być nie tylko przygodą, ale również sposobem na życie. Nie bez przyczyny mówi się, że wyjazdy rozwijają, poszerzają horyzonty i przede wszystkim sprawiają, że człowiek jest szczęśliwy. Skąd jednak czerpać siłę i odwagę, by podjąć tak poważny krok?

Tragedia na lotnisku, samolot staranował człowieka, drugi jest w szpitalu. Film trafił do sieciTragedia na lotnisku, samolot staranował człowieka, drugi jest w szpitalu. Film trafił do sieciCzytaj dalej

Wielu podróżników inspiruje się produkcjami filmowymi. Tzw. filmy drogi mają niesamowity klimat, a po obejrzeniu ich aż chce się wyjść z domu i przeżyć przygodę swojego życia. Jednym z takich jest kultowe "Into the Wild", znane w Polsce jako "Wszystko za życie".

Podróż jak z filmu

"Into the Wild" to amerykańska produkcja, która na ekrany trafiła w 2007 roku. Film nominowany został do Oscara oraz nagrody Złotego Globu, a podbił serca widzów z całego świata.

Przedstawiona jest w nim historia Chrisa McCandlessa - młodego człowieka, który po ukończeniu studiów zdecydował się całkowicie odmienić swoje życie. Wszystkie oszczędności przekazał na cele charytatywne, a następnie wyruszył w podróż autostopem na Alaskę.

Z ostatniej chwili: silne trzęsienie ziemi. Epicentrum obok stolicy Nowej Brytanii WschodniejZ ostatniej chwili: silne trzęsienie ziemi. Epicentrum obok stolicy Nowej Brytanii WschodniejCzytaj dalej

Film, który zna każdy podróżnik

Główny bohater szuka upragnionej wolności, spokoju i ucieczki od świata. Przez znaczną część filmu widz może delektować się samą drogą oraz przygodami, które pojawiają się po drodze. Z pewnością wielu autostopowiczów wie, jak nieprzewidywalna jest taka trasa - nigdy nie wiadomo, co spotka nas po drodze.

Ostatecznie Chris odnajduje kultowy autobus na Alasce. Do tej pory wrak ten jest symbolem wolności i życia w drodze, z daleka od codziennych problemów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nauczycielka kazała uczniom zrobić sobie zdjęcia. W życiu nie spodziewali się, do czego je wykorzysta
  2. Rak jelita grubego jest jednym z najgroźniejszych nowotworów. Jego objawy często są bagatelizowane
  3. Z ostatniej chwili: silne trzęsienie ziemi. Epicentrum obok stolicy Nowej Brytanii Wschodniej
  4. Będzie bardzo niebezpiecznie. Wiele krajów wydało ostrzeżenia, Polska jest zagrożona przez Ciarę
  5. Tragedia na lotnisku, samolot staranował pracownika, drugi w szpitalu. Film trafił do sieci
  6. Najsmutniejsze wieści z Watykanu o Benedykcie XVI. 92-letni papież emeryt niestety jest na skraju, cały świat się modli

Źródło: Wikipedia

Następny artykuł