podroż lot chinyfot. Wikipedia.org/Adrian Pingstone/Public domain

Oburzająca propozycja Chin. LOT mógłby zarobić

Podróż do Chin w czasie epidemii nie wydaje się rozsądnym pomysłem. Rząd chiński proponuje rozwiązanie, które dla wielu może wydać się nie do pomyślenia.

Wiele linii lotniczych zawiesiło podróż do Chin ze swojej ofert. Rząd kraju ma jednak propozycję dla przewoźników. Nie wiadomo jednak, czy ktoś się skusi.

Polka znalazła w kurtce tajemniczy list. Skrywał porażającą historię, pochodził z drugiego końca świataPolka znalazła w kurtce tajemniczy list. Skrywał porażającą historię, pochodził z drugiego końca świataCzytaj dalej

Czy linie lotnicze wznowią podróż do Chin?

Administracja Lotnictwa Cywilnego Chin wydała komunikat, w którym mowa jest o przeznaczenie sporych środków na przywrócenie ruchu lotniczego na terenie państwa. Oferowana jest stała stawka za każdy pasażerokilometr - 0,0025 USD na trasach obsługiwanych przez kilka linii lotniczych i 0,0076 USD na połączeniach, na których dany przewoźnik nie ma konkurencji.

Od wybuchu epidemii w Wuhan, wielu ważnych przewoźników zdecydowało się na zawieszenie lotów do Chin. Pasażerowie dostali możliwość przełożenia lub zmiany kierunku rezerwacji.

W Polsce przewoźnikiem oferującym podróż do Chin jest LOT, który na wznowieniu kursów mógłby również nieco zarobić. Na razie nic jednak nie wskazuje, by linia miała przyjąć propozycję, która jest wyjątkowo kontrowersyna. Wielu pasażerów w mediach społecznościowych pochwalało pomysł zawieszenia kursów przez polskiego przewoźnika i nie ma znaków, by ten stan rzeczy miał się zmienić.

Dzisiaj grzeje: 1. Pilot wyjawił sekret latania jako pasażer. Zawsze liczy jedną rzecz, turyści ją całkowicie ignorują
2. Dziś uważaj za kółkiem. Policja wlepi mandat na 500 zł, a nawet odbierze prawko

Należy jednak pamiętać, że przez wybuch epidemii branża lotnicza straciła ogromne pieniądze, a zarządy z pewnością będą musiały porządnie przekalkulować propozycję. Jeśli dofinansowanie okaże się opłacalne, niewykluczone, że częśc przewoźników skusi się na ofertę Chin.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Skandal po pogrzebie Królikowskiego. Gigantyczna burza w sieci
  2. Zjedzenie hitowego produktu może być niebezpieczne dla zdrowia. Lepiej wyrzucić go do śmieci
  3. PKP szykuje prawdziwą rewolucję. Świetna wiadomość dla pasażerów
  4. Tragiczne znalezisko księdza we włoskiej parafii. Leżała przy parafii, pochodziła z Polski
  5. Karol Strasburger niedawno wrócił z objętych epidemią Włoch. Ma ważny apel do wszystkich Polaków
  6. Kibice nie mogą uwierzyć. Znana sportsmenka obraziła Polaków. Wszystko nagrała kamera (WIDEO)

Źródło: fly4free.pl

Następny artykuł