Podróż do Hiszpanii będzie hitem sezonu.Fot. Pixabay.com/ staand

Wiemy, gdzie najchętniej polecą turyści po epidemii. Pierwsze miejsce zaskoczyło wszystkich

Podróż w dobie koronawirusa nadal wydaje się czymś odległym, jednak turyści już teraz mają swoich postpandemicznych faworytów. Wiadomo, które kierunki będą najbardziej oblegane.

Podróż za granicę jest czymś, na co czeka wielu polskich turystów. Coraz głośniej jest o potencjalnych datach wznowienia kursów międzynarodowych, jednak rządzący nadal nie przedstawili konkretnych rozwiązań. Pewne są jednak wyjazdowe preferencje. Już wiadomo, gdzie nastąpi deficyt miejsc noclegowych.

Jest potwierdzenie premiera. Otwieramy granicęJest potwierdzenie premiera. Otwieramy granicęCzytaj dalej

Podróż najpewniej na Zachód

Według badań portalu branżowego Travelgate, turyści z Unii Europejskiej najchętniej rezerwują wakacje na Półwyspie Iberyjskim. Wierząc statystykom, najbardziej rozchwytywanym kierunkiem będzie Hiszpania. Jak podaje dziennik El Mundo, rezerwacje z przełomu maja i czerwca jednoznacznie wskazują, że dla około 20 tys. urlopowiczów kierunkiem pandemicznych wakacji będą hiszpańskie kurorty (podróż głównie do Andaluzji). Pobyt w tym kraju zaplanowało prawie 33,8 proc. analizowanych respondentów.

Ponadto, duża część europejskich turystów planuje w tym roku podróż do Stanów Zjednoczonych. Do USA wybiera się aż 31,5 proc. badanych przez Travelgate. Trzecie miejsce przypada Portugalii (9,8 proc.), a następne Francji (2,8 proc.).

Podróż zapewnią rządzący

Jak się okazuje, europejscy turyści mają wsparcie władz lokalnych. W piątek Antonio Costa, premier Portugalii zadeklarował, że od 15 czerwca powróci swobodny ruch turystyczny na terenie całego kraju. Ponadto, rządzący otworzą również granice z sąsiadującą Hiszpanią.

Dzisiaj grzeje: 1. Premier Morawiecki podpisał przedłużenie zakazu w Polsce. Kolejne rozczarowanie
2. Bon turystyczny jak 500 plus. Rodziny mają powód do radości

Z kolei podróż do Hiszpanii będzie możliwa od 1 lipca. Jak zapowiedział premier Pedro Sanchez, wtedy też turyści nie muszą przechodzić 14-dniowej kwarantanny. Co ważne, jest też region kraju, który zaprosi turystów jeszcze szybciej. Od 15 czerwca Baleary przywrócą ruch lotniczy, a jako pierwsi dotrą tam turyści z Niemiec. Będzie to swego rodzaju sprawdzian procedur opracowanych przez tamtejsze Ministerstwo Zdrowia.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Żona Kamila Stocha pokazała makabryczne zdjęcie. Trudno na nie patrzeć dłużej niż 25 sekund
  2. Popularny aktor nie wytrzymał. Żąda od Kaczyńskiego przeprosin, dał mu dobę
  3. Żółty alert dla części Polski. IMGW alarmuje, może być niebezpiecznie
  4. Wyszli na plażę w Polsce. Zobaczyli scenę, w którą aż trudno uwierzyć [film]
  5. Druzgocące słowa Papieża Franciszka. Nie zostawił suchej nitki
  6. Jakie zwierzę widzisz na obrazku? W 2 minuty dowiesz się prawdy o sobie

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Następny artykuł