podróż samolotFot. Pixabay.com/kropekk_pl

52 osoby ranne, 112 oddziałów ratunkowych. Samolot pasażerski się rozbił, kadłub przełamał się na pół

Podróż pasażerów tego samolotu zakończyła się nieszczęściem. Maszyna rozbiła się podczas lądowania, 52 osoby zostały ranne. Na miejscu pracuje ponad 100 oddziałów ratunkowych.

Podróż samolotem uważana jest za jedną z najbezpieczniejszych metod przemieszczania się po świecie, tym razem jednak doszło do nieszczęścia. Na lotnisku im. Sabihy Gokcen w Stambule samolot rozbił się podczas lądowania. Jak podają media, maszyna rozpadła się tuż obok pasa startowego.

Wszyscy byliśmy oszukiwani? Wyciekły tragiczne dane dotyczące śmiertelności koronawirusaWszyscy byliśmy oszukiwani? Wyciekły tragiczne dane dotyczące śmiertelności koronawirusaCzytaj dalej

Zgodnie z informacjami tureckiego ministerstwa transportu, 52 osoby zostały ranne, a na pokładzie było 171 pasażerów. Samolot należał do linii Pegasus Airlines i leciał z Izmiru.

Podróż zakończyła się tragedią

Tamtejsze ministerstwo transportu przekazało również pozytywną wiadomość - w wypadku na szczęście nikt nie zginął, choć sytuacja wyglądała niezwykle poważnie.

- Zgodnie z informacjami, które mamy w tej chwili, w wypadku nikt nie zginął. Część poszkodowanych opuszcza samolot o własnych siłach. Oddziały ratunkowe próbują wydostać pozostałych pasażerów z samolotu - przekazał minister Cahit Turhan w komunikacie wystosowanym do mediów.

Jak podaje RMF24, w Stambule padał ulewny deszcz, a maszyna wpadła w poślizg, nie utrzymała kursu i ostatecznie wypadła z pasa startowego. Jej kadłub przełamał się na pól, a szokujące zdjęcia trafiły do sieci. Na miejscu pojawiło się 112 oddziałów ratunkowych, a po wypadku wybuchł niewielki pożar, który jednak szybko został opanowany.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mama włożyła najmłodsza córeczkę do piekarnika i włączyła go. Do sieci wyciekły zdjęcia
  2. Pierwsze objawy miażdżycy mózgu. Jej powikłania są niezwykle niebezpieczne
  3. Nad Europę nadciąga huragan. Mieszkańcy muszą być gotowi, będzie bardzo niebezpiecznie
  4. Śnieżny Księżyc już wkrótce pojawi się na niebie. Nie przegap szansy, zdarza się bardzo rzadko
  5. Pracownica hostelu nie wytrzymała. Opowiedziała o najbardziej żenującej sytuacji, jaką przeżyła
  6. Najsmutniejsze wieści z Watykanu o Benedykcie XVI. 92-letni papież emeryt niestety jest na skraju, cały świat się modli

Źródło: RMF24

Następny artykuł