Podróż już od dzisiaj w obliczu rozporządzenia.Fot. Turysci.pl

Od dzisiaj zakaz. Trzeba wiedzieć, jest wyjątek

Podróż na pokładzie wszystkich linii lotniczych obsługujących połączenia z i do Polski będzie wiązać się z niemałymi ograniczeniami. Już od dzisiaj (2 września) w życie wchodzi rozporządzenie rządu o zawieszeniu części rejsów międzynarodowych.

Podróż liniami lotniczymi zarówno z, jak i do Polski, ograniczy się wyłącznie do kilkudziesięciu kierunków, których nie obejmuje sierpniowe rozporządzenie o zawieszeniu kursów do 44 państw. Co ważne jednak jest pewien wyjątek.

Pasażerowie pilnie poszukiwani. Kierowca zakażony, jeździł dużo trasPasażerowie pilnie poszukiwani. Kierowca zakażony, jeździł dużo trasCzytaj dalej

Podróż mocno ograniczona

Jak podają dziennikarze Onetu, podróż na pokładzie m.in. LOT-u, Ryanaira, Lufthansy, czy Wizz Aira do 44 państw będzie całkowicie zakazana. Jednakże “przedostanie się” do m.in. Hiszpanii, Stanów Zjednoczonych, czy Czarnogóry jest możliwe pod warunkiem przesiadki w państwie, które nie wprowadziło w życie podobnego rozporządzenia, a nadal jest na liście kierunków “dozwolonych” przez RP.

- W związku z rozprzestrzenianiem się zakażeń wirusem SARS-CoV-2 istnieje konieczność skorzystania z prawa do wprowadzenia zakazów w ruchu lotniczym, niezbędnych ze względu na bezpieczeństwo Rzeczypospolitej Polskiej, w celu minimalizacji zagrożenia dla zdrowia publicznego - czytamy w uzasadnieniu projektu cytowanym przez Onet.

Podróż, ale tylko czarterem

Innym wariantem jest skorzystanie z lotu czarterowego, chociaż podróż pod sztandarem grupy zorganizowanej jest możliwa wyłącznie pod warunkiem wykupienia biletu jeszcze przed datą wejścia w życie rozporządzenia rządu. Tak też turyści, którzy zdecydowali się na wyjazd z biurem podróży przed 1 września, mogą cieszyć się nieograniczoną liczbą kierunków. Dla innych - pozostaje wariant z przesiadkami. Obecna lista pozostaje w mocy prawnej do 14 września.

Dzisiaj grzeje: 1. Ministerstwo Zdrowia ogłosiło ważne zmiany. Nowe zasady dotyczące kwarantanny wchodzą w życie
2. Tragedia na północy Polski. Nie było szans, nie żyje
3. Ważny komunikat Lidla, wystarczy spełnić jeden warunek, aby skorzystać. Klienci są zachwyceni

- W związku z tym zachodzi konieczność zapewnienia bezpiecznego i niezakłóconego powrotu do Rzeczypospolitej Polskiej osobom przebywającym na urlopach poza granicami kraju. Proponowane rozwiązanie ma na celu uniknięcie możliwych komplikacji zarówno po stronie podróżnych, jak i organizatorów turystyki - czytamy we fragmencie poświęconym czarterom.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje legendarny sportowiec. Przed śmiercią wykryto u niego COVID-19
  2. Podchwytliwe pytanie w Milionerach za 40 tys. zł. Uczestniczka miała z nim duży probelm
  3. Weszli na strych w polskiej szkole i zamarli. Widok zapamiętają na zawsze
  4. Co się działo w Karpaczu? Klaudia wysłała nam zdjęcia, przecieramy oczy
  5. Byliście w Skalnym Mieście? Jest bardzo blisko
  6. Golden retriever za nic nie chce opuścić parku. Właściciele nagrali genialny protest

Źródło: Onet

Następny artykuł