podróż poduszka pod głowęScreen/youtube/Krzysztof Szumny

Korzystasz z poduszki podróżnej? Większość osób popełnia błąd i boli ich kark

Podróż, zwłaszcza ta wielogodzinna, potrafi być wyjątkowo męcząca dla naszego kręgosłupa i karku. Pomóc nam mogą specjalne poduszki, niestety wielu korzysta z nich nieprawidłowo.

Podróż samolotem czy pociągiem czasem trwa wiele godzin. Niewygodne siedzenia nie sprzyjają odpoczynkowi oraz spokojnej drzemce, a każdy, kto zasnął w takim środku transportu wie, jaki ból karku odczuć można po przebudzeniu. Aby temu zapobiegać, stworzone zostały specjalne poduszki podróżne w kształcie podkowy, z których korzysta wielu turystów. Niektórzy jednak robią to w zły sposób, zakładając ją na swój kark.

Wybuch największego wulkanu na naszym kontynencie. Wprowadzono pomarańczowy alarmWybuch największego wulkanu na naszym kontynencie. Wprowadzono pomarańczowy alarmCzytaj dalej

Odpowiednio założona poduszka może umilić podróż

Film Krzysztofa Szumnego, który został opublikowany na Youtube wiele lat temu, dla wielu był przełomowy w kwestii zastosowania poduszki pod kark. Większość zakłada ją w ten sposób, że najgrubsza część znajduje się z tyłu. Autor filmu polecał, by poduszkę stawiać pionowo, a do jej środka dawać całą głowę, dzięki czemu nie będzie ona nam spadała.

Prawda okazuje się jednak jeszcze bardziej zaskakująca. Onet cytuje sposób polecany przez doktor Michaelę Breus, która jest psychologiem klinicznym oraz ekspertem ds. snu. Jej zdaniem zaokrąglona część powinna być pod naszym podbródkiem, a końce z tyłu. Jak przekonuje ekspert, dzięki temu głowa opiera się wygodnie na podbródku spoczywającym na miękkiej poduszce.

Dzisiaj grzeje: 1. 13-letni Łukasz wrócił z wakacji i zaczął go boleć brzuch. Po usłyszeniu diagnozy, pod rodziną ugięły się nogi
2. Obowiązkowa opłata za auto może kosztować nawet kilkanaście tys. złotych. Wielu Polaków będzie oburzonych

Dzięki temu turysty nie boli kark, bo nie jest nadwyrężony, a do tego unikamy kręcenia się, bo głowa nie opada w żadną stronę. Widok takiego ułożenia poduszki turystycznej to rzadkość, lecz może być to dobry sposób na odpowiedni wypoczynek nawet w długiej trasie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gwiazda hitowych seriali z TVP, TVN i Polsatu nie żyje. Jej śmierć długo pozostawała tajemnicą
  2. Produkt sprowadzany z Chin jedliśmy wszyscy. Przez koronawirusa kosmicznie podrożeje
  3. Gdzie kręcono "Ranczo"? Jest w zupełnie innym miejscu niż wielu myśli, turyści je uwielbiają
  4. Dziwniejszej rzeczy samolotem w historii nie przewoził nikt. Celnicy przecierali oczy ze zdumienia
  5. 2 mln zł kary dla Ryanair. Turyści pozostawieni 200 kilometrów od lotniska
  6. Dawid Kubacki usłyszał fatalną wiadomość. Potężny cios dla polskiego skoczka

Źródło: Onet

Następny artykuł