podróż niecodzienny ładunek samolotemFot. Instagram.com/TSA

Dziwniejszej rzeczy samolotem w historii nie przewoził nikt. Celnicy przecierali oczy ze zdumienia

Podróż samolotem wymaga od turystów dokładnego przestrzegania rygorystycznych przepisów. Czasem jednak przewieźć trzeba coś niecodziennego, o czym nie ma mowy w zwykłych zasadach. Celnicy od czasu do czasu stają przed prawdziwym dylematem.

Podróż samolotem w XXI wieku nie jest szczególnym przeżyciem, tak jak miało to miejsce jeszcze kilkanaście lat temu. Kiedyś mogli sobie na to pozwolić jedynie najbogatsi, a podniebna eskapada wiązała się z ogromnymi emocjami i niepokojem. Obecnie maszyny takie traktowane są niemalże jak autobusy czy pociągi, a dzięki tanim liniom ich ceny są przystępne dla niemalże każdego. Jedynym warunkiem jest przestrzeganie rygorystycznych zasad dotyczących bagażu oraz całej podróży. Od czasu do czasu na celników mimo wszystko czekają ogromne niespodzianki, tak jak miało to miejsce jakiś czas temu na lotnisku w Atlancie.

Gdzie kręcono Gdzie kręcono "Ranczo"? Jest w zupełnie innym miejscu niż wielu myśli, turyści je uwielbiająCzytaj dalej

Podniebna podróż niecodziennego ładunku

Ładunkiem, który sprawił, że celnicy przecierali oczy ze zdumienia, były zmumifikowane, ludzkie szczątki. TSA regularnie publikuje niecodzienne rzeczy, które pasażerowie usiłują przewieźć, lecz czegoś takiego jeszcze nie było. Zajęło to pierwsze miejsce w zestawieniu dziwnych bagaży z 2016 roku.

Szybko okazało się, że przerażające szczątki były rekwizytem filmowym, którego używano do nagrywania kultowej serii horrorów "Teksańska masakra piłą mechaniczną". Cała scena kontroli naprawdę wywoływała ciarki i wzbudzała niepokój, ostatecznie jednak okazało się, że wszystkie wymogi dotyczące przewozu ładunków tego typu zostały spełnione i szczątki mogły zostać wniesione na pokład.

Dzisiaj grzeje: 1. WizzAir odwołuje kolejne loty z Polski. Wielu pasażerów dostanie pieniądze
2. Emerycie, sprawdź swój przelew z ZUS. Na twoje konto trafi większe świadczenie

Co ciekawe, właściciel filmowych szczątków wykupił im osobne miejsce w maszynie samolotu. Choć nie ma zdjęć z pokładu, na Instagramie TSA pokazano, jak wyglądała ta niecodzienna kontrola. Trzeba przyznać, że robi wrażenie. Można sobie wyobrazić reakcję ludzi, którzy zobaczyli tego "pasażera" drzemiącego w wygodnym fotelu, czekając na lądowanie.

podróż mumia

Fot. Instagram.com/tsa

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polacy masowo popełniają największy błąd podczas gotowania rosołu. Właśnie dlatego nie ma idealnego smaku
  2. Magda Gessler nie wytrzymała. W rozpaczy po śmierci Królikowskiego apeluje do Polaków o 1 rzecz
  3. 249 Polaków nie wpuszczono do samolotu. Banalny błąd, każdy powinien uważać na jeden szczegół
  4. Uczestnicy karnawału mogli zostać zarażeni. Kontaktu z 300 osobami poszukują zagraniczne władze
  5. Samolot z 200 osobami na pokładzie pilnie zawrócony. Piloci dostrzegli niebezpieczeństwo
  6. Stefan Kraft zostanie ukarany za oszustwo w trakcie Pucharu Świata? Mamy decyzję władz federacji

Źródło: Instagram/tsa

Następny artykuł