Podkarpacie zmaga się ze zniszczeniamifot. tvn24/screen

Łzy same cisną się do oczu. Kilkuminutowy dramat trwał dla nich wieczność. Relacja mieszkańców po nawałnicy na Podkarpaciu

Podkarpacie w dużych problemach. Nad regionem przeszły burze z ulewami i nawałnice. Jest tam duża ilość zniszczeń. Mieszkańcy opowiedzieli o tym. Niektórzy przeżyli prawdziwy dramat.

Podkarpacie nawiedziły ulewy. Były one gwałtowne. W najgorszej sytuacji znaleźli się mieszkańcy w powiecie rzeszowskim, łańcuckim, przeworskim i przemyskim. 400 osób zostało ewakuowane. Zalane zostały drogi, domy, budynki gospodarcze, szkoły, strażnice OSP i studnie.

Są ofiary i wielu rannych. Wstrząsająca strzelanina w centrum handlowym. Z każdej strony padały strzały. Wielka panika w KaliforniiSą ofiary i wielu rannych. Wstrząsająca strzelanina w centrum handlowym. Z każdej strony padały strzały. Wielka panika w KaliforniiCzytaj dalej

Podkarpacie pełne zniszczeń

W powiecie przeworskim wylała rzeka Drohobyczka. Drzewa zostały podmyte i wyrwane z korzeniami. Zalane zostały gospodarstwa oraz drogi. Mieszkańcy i władze miasta ratowały się workami z piaskiem, które można było zauważyć obok sklepów. Mieszkańcy z Przedmieścia Dubienieckie zdradzili, że woda momentalnie zalała wszystko.

- Wczoraj w tym miejscu nie było widać podwórka, drogi, niczego. Była tylko woda - opowiedział dla RMF FM jeden z mieszkańców. - Razem ze strażakami układaliśmy worki z piaskiem, próbowaliśmy poprzenosić niektóre rzeczy z parteru na pierwsze piętro, ale nie było na to czasu. Woda przyszła w kilkanaście minut i zabrała nam wszystko - uzupełnił.

Według świadka woda mogła sięgać nawet 70 cm, a wewnątrz domów około 15 cm. Woda wdarła się do gospodarstw domowych, gdzie zostawiła ślady na wysokości około 2 metrów. Latem rzeka, która wylała, ma około 30 cm szerokości. W zasadzie jest to rzeczka, którą spokojnie można przekroczyć.

Dzisiaj grzeje: 1. Są ofiary. Dramat Polaków nadszedł w jednej chwili, nic nie mogli zrobić. Tragiczne doniesienia z Islandii
2. Zostały tylko 4 dni na dopełnienie obowiązku. ZUS ostrzega, inaczej nie będzie można skorzystać ze zwolnienia

- Udajemy, że wszystko jest w porządku, ale tak nie jest. Na razie sprzątamy, bo jakoś trzeba żyć. Przyjechała rodzina. Mama, jedna siostra, druga siostra i pomagają jak mogą - powiedział świadek. Nadal nie oszacowano strat. Wiadomo jednak, że będą one duże. W tym roku nad Polską przechodzi dużo burz, które zostawiają po sobie straty. Pisaliśmy o tym już tutaj.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Anna Lewandowska pokazała swój samochód. To wart fortunę postrach szos (FOTO)
  2. Wszystko się nagrało. Ludzie nie wytrzymali i zatrzymali homofobiczną ciężarówkę za mowę nienawiści wobec LGBT i szerzenie dezinformacji, interwencja policji
  3. Tysiące Polaków dostanie bilety 80% taniej. Już pewne, można rezerwować
  4. Przykre wyznanie Ministerstwa Zdrowia o wakacjach. Nie ma już wątpliwości, niestety
  5. Cejrowski posunie się do ostateczności. Powiedział wszystko, stracił cierpliwość do rządu
  6. Pies tonął na jej oczach. Właścicielka rzuciła się do wody, fale przykryły ją

Źródło: RMF 24

Następny artykuł