porkarpacie powódźFot. Facebook.com/ Zintegrowana Służba Ratownicza

W nocy zebrali sztab kryzysowy. Był premier Morawiecki, sytuacja jest tragiczna, wielka ewakuacja

Podkarpacie nawiedziła ogromna powódź. Sytuacja jest tragiczna, a straty ogromne. W nocy zwołano specjalny sztab kryzysowy, pojawił się nawet premier Mateusz Morawiecki. Woda porwała nawet wóz strażacki, w którym była ewakuowana rodzina.

Podkarpacie już od wczoraj walczy z gwałtownym podniesieniem poziomu wód. Wieczorem pojawiały się niepokojące doniesienia o podtopieniach oraz zalanych ulicach, niestety okazuje się, że w nocy sytuacja stała się jeszcze gorsza. Gwałtowne i intensywne opady deszczu, które wystąpiły w piątek po południu, spowodowały powodzie. Zwołano sztab kryzysowy z udziałem premiera Morawieckiego. Najtrudniejsza sytuacja obecnie jest w powiedzie przeworskim, łańcuckim, rzeszowskim i przemyskim.

Są ofiary i wielu rannych. Wstrząsająca strzelanina w centrum handlowym. Z każdej strony padały strzały. Wielka panika w KaliforniiSą ofiary i wielu rannych. Wstrząsająca strzelanina w centrum handlowym. Z każdej strony padały strzały. Wielka panika w KaliforniiCzytaj dalej

Podkarpacie walczy żywiołem. Sytuacja jest tragiczna

Jak informuje Interia, przez powódź na Podkarpaciu doszło do około 400 interwencji straży oraz 400 ewakuacji poszkodowanych mieszkańców. Uruchomiono do działania również śmigłowce, bowiem sytuacja była bardzo zła. Jak podkreśla portal, wśród ewakuowanych były również osoby zakażone koronawirusem. Zalało też oczyszczalnie ścieków, co może grozić lokalnymi skażeniami epidemiologicznymi.

- Mamy do czynienia z bardzo trudną sytuacją dla ludzi. Na ten moment mamy ok. 400 interwencji Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczych Straży Pożarnych - mówił Mateusz Morawiecki, który pojawił się na miejscu wydarzeń.

Premier podkreślił, że ewakuowani mają zapewniane miejsca noclegowe przez wojewodę podkarpackiego oraz starostów. Dodał też, że strażacy pracują bezustannie. Niestety doszło też do przykrej sytuacji - woda porwała wóz strażacki, w którym była pięcioosobowa rodzina oraz dwóch strażaków.

- Około godziny 1 w nocy z piątku na sobotę ratownicy Zintegrowanej Służby Ratowniczej wspólnie z Wodnym Pogotowiem Ratunkowym, w rejonie ulicy Piłsudskiego na terenie miejscowości Kańczuga zobaczyli wóz strażacki, który został porwany przez rzekę - przekazali ratownicy.

Dzisiaj grzeje: 1. Są ofiary. Dramat Polaków nadszedł w jednej chwili, nic nie mogli zrobić. Tragiczne doniesienia z Islandii
2. Nowe stawki VAT od początku lipca. Wiemy już, co zdrożeje i lepiej uszykuj więcej pieniędzy na zakupy

Na szczęście ostatecznie bardzo niebezpieczna sytuacja zakończyła się dobrze. Pasażerowie zostali ewakuowani, a film z tej sytuacji obejrzeć można na profilu na Facebooku Zintegrowanej Służby Ratowniczej.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dramat dwóch polskich sportsmenek. Zostały potrącone przez samochód, teraz walczą o życie i zdrowie. Dramatyczny apel o pomoc, liczy się każda złotówka
  2. Nawet 6000 zł do emerytury. Dobre wieści dla wszystkich seniorów, niektórzy z nich zyskają wyjątkowo dużo na waloryzacji
  3. Tysiące Polaków dostanie bilety 80% taniej. Już pewne, można rezerwować
  4. Przykre wyznanie Ministerstwa Zdrowia o wakacjach. Nie ma już wątpliwości, niestety
  5. Cejrowski posunie się do ostateczności. Powiedział wszystko, stracił cierpliwość do rządu
  6. Pitbull rzucił się na dziecko. Kamery nagrały wszystko, chłopiec nie miał szans sam się uwolnić

Źródło: Interia

Następny artykuł