Podkarpacie z nowymi ogniskami.Fot. Flickr.com/Governor Tom Wolf/CC BY 2.0/https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/ (zdjęcie ilustracyjne)

Nowe ognisko koronawirusa. Wiemy, gdzie zostało wykryte

Pokarpacie zmaga się z kolejnymi ogniskami koronawirusa. Jedno z większych zakażeń w regionie miało miejsce za sprawą popularnej w okolicy niszy turystycznej. Służby sanitarne nadal prowadzą badania wśród potencjalnych nosicieli. Już teraz wiadomo o szacowanej liczbie zachorowań i ozdrowień.

Podkarpacie notuje dwa nowe ogniska koronawirusa. Miejscowe służby sanitarne nadal pracują nad ustaleniem konkretnej liczby chorych. W międzyczasie część nosicieli zwalczyła już COVID-19, jednak niektórzy nie przeszli jeszcze oficjalnych badań. Są to przede wszystkim osoby młode.

Fatalne wieści dla milionów turystów. Niestety podjęto decyzję o zamknięciu, ryzyko jest zbyt dużeFatalne wieści dla milionów turystów. Niestety podjęto decyzję o zamknięciu, ryzyko jest zbyt dużeCzytaj dalej

Nowe ogniska na południu. Podkarpacie ponownie z covidem

Jak informują dziennikarze portalu Money.pl, w ostatnim czasie Podkarpacie potwierdziło dwa duże ogniska covidu. Pierwsze z nich pojawiło się na mapie regionu za sprawą turystyki pielgrzymkowej, która stała się obiektem kontrowersji także w województwie śląskim. Podczas Franciszkańskiego Spotkania Młodych w Kalwarii Pacławskiej (powiat przemyski), doszło do zakażeń koronawirusem. Jak podaje rzeczniczka wydarzenia w rozmowie z Money.pl, na ten moment służby wykazały 50 potwierdzonych przypadków (stan na środę, 19 sierpnia).

Tym samym Podkarpacie notuje duże ognisko koronawirusa wśród osób młodych, spośród których najstarszy uczestnik zjazdu miał 35 lat. Wydarzenie miało miejsce między 26 lipca a 1 sierpnia. Co ważne, nie wszyscy przeszli testy na obecność covidu. Według ustaleń Money.pl, badań nie przeszli przede wszystkim uczestnicy FSM pochodzący z województwa małopolskiego. Rzeczniczka wydarzenia tłumaczy, że służby m.in. z Krakowa mają w laboratoriach zastój, za sprawą sporych przyrostów także we własnym regionie.

Podkarpacie: Ognisko podczas FSM i w zakładzie pracy

Administratorzy wydarzenia potwierdzili również, że część uczestników już wyzdrowiała, co potwierdziły badania kontrolne. Osoby “czekające w kolejce” na test, są na przymusowej kwarantannie. Podczas FSM (które w tym roku odbywało się online) osobiście spotkała się 91-osobowa grupa organizatorów. Jednakże to nie jedyne ognisko, które w ostatnim czasie odcisnęło spore piętno zwłaszcza na osobach z kontaktu. Podkarpacie notuje drugi przypadek w miejscowości Przeworsk.

Dzisiaj grzeje: 1. Ekspert jest pewny, że nie będzie drugiego lockdownu, Polacy są bezpieczni. Zaskakujące wnioski
2. Zła wiadomość dla wszystkich Polaków. Rząd szykuje nowy zakaz, ma obowiązywać od 25 sierpnia
3. Zakleiłeś kamerę w swoim laptopie? Eksperci z Apple: zrobiłeś bardzo poważny błąd, konsekwencje mogą być tragiczne

Nieco inny charakter ma przypadek, który Podkarpacie notuje w powiecie przeworskim. W tamtejszym Zakładzie Odzieżowym "Alex" potwierdzono 12 zakażeń wśród pracowników. Kolejne 4 zachorowania wystąpiły u osób kontaktowych. Pierwszy przypadek potwierdzono 12 sierpnia. Wtedy też zarząd zdecydował się na zamknięcie zakładu, a 17 sierpnia sanepid oddelegował aż 368 osób na przymusową kwarantannę (wszyscy pracownicy wraz z rodzinami).

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Media podały tragiczne wiadomości. Nie żyje ukochana gwiazda, była jeszcze młoda, zatrważające informacje
  2. Wiemy ile wynosi emerytura Jolanty Kwaśniewskiej. Czy kwota jest wystarczająca dla pierwszej damy?
  3. Pilny apel do wszystkich turystów z Polski. Dla własnego dobra lepiej wiedzieć, nie jest dobrze
  4. Prześwietlili 1000-letni posąg. Zobaczyli, co jest w środku i zamarli
  5. Kasia Cichopek wolałaby, żeby nikt nie wiedział. Za późno, zdjęcie z hotelu wylądowało w sieci
  6. Karolina Korwin-Piotrowska jest wściekła. Przez lekkomyślność ludzi ucierpiał jej ukochany pies

Źródło: Money.pl

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł