Podkarpacie mroczne odgłosyFot. Wikimedia.org/Daniel.zolopa/CC BY-SA 3.0 PL/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.en

Mroczne odgłosy nocą na Podkarpaciu. Co się dzieje? Brzmi strasznie

Podkarpacie zaczynają ogarniać dziwne odgłosy. Mieszkańcy słysząc w nocy niepokojące dźwięki, które mogą wywołać gęsią skórkę. Co się dzieje na południu Polski? Okazuje się, że wkrótce ten strasznie brzmiący hałas może się jeszcze nasilić. Zaskoczeni turyści często nie mają pojęcia, co jest źródłem tych niecodziennych odgłosów.

Podkarpacie od jakiegoś czasu mogło zaniepokoić turystów. Nocami i nad ranem podróżni mogli usłyszeć dziwne odgłosy, które mogą wywołać gęsią skórkę. Dźwięki szczególnie nasilają się w Bieszczadach i Beskidzie Niskim. Jakie jest źródło tego mrocznego hałasu? Opdowiedź okazuje się bardziej zakakująca, niż może się wydawać.

Znoszą zakaz dla Polaków. Jest potwierdzenie, w końcuZnoszą zakaz dla Polaków. Jest potwierdzenie, w końcuCzytaj dalej

Wraz ze zbliżjącą się jesienią Podkarpacie staje się coraz bardziej zaskakujące. Część turystów jednak niedawno mogła być zaniepokojona dziwnymi odgłosami, które dało się usłyszeć nocą i nad ranem. Niektórzy podróżni sądzili, że to ryk niedźwiedzi. Rzecznik Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie Edward Marszałek wyprowadza z błędu.

Podkarpacie słyszy zapowiedź rykowiska

Podkarpacie coraz częściej będzie mogło słyszeć wspomniane dziwne odgłosy, które mają nasilić się zwłaszcza w Bieszczadach i Beskidzie Niskim. Okazuje się, że ten niepookjący hałas pochodzi od zwierząt. Nie jest to jednak ryk niedźwiedzi, jak często i mylnie sądzą turyści. To dźwięk zbliżającego się rykowiska, czyli okresu godowego jeleni karpackich. Zgodnie z szacunkami leśniczych weźmie w nim udział około 2,5 tysiąca dojrzałych byków.

- Na razie w górach i na pogórzu możemy usłyszeć jedynie pojedyncze porykiwania. Wkrótce będą one bardziej intensywne i towarzyszyć im będą uderzenia wieńcami o drzewa - słowa Edwarda Marszałka z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie cytuje Wirtualna Polska.

Wszystko wskazuje na to, że Podkarpacie dopiero zaczyna rozbrzmiewać rykiem jeleni karpackich. Okazuje się, że rykowisko to dobry okres dla fanów przyrody, którzy lubią oglądać dzikie zwierzęta w naturalnym środowisku. Jak informuje leśniczy, byki mają wówczas obniżoną czujność i łatwiej jest je wytropić. Podczas rykowiska samce toczą ze sobą walkę o łanie.

Dzisiaj grzeje: 1. Nagle runął, 50 osób może nie żyć. TVP przekazało rano dramatyczne wiadomości ze świata
2. Znaleźli Polaka w łóżku należącym do dziecka. Dopuszczał się nieludzkich czynów

Podkarpacie zamieszkuje około 15 tysięcy jeleni. Większość z nich żyje w Bieszczadach i Beskidzie Niskim. Wiele przedstawicieli tego gatunku zginęło podczas II Wojny Światowej. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o niezwykłym odkryciu w lesie, którego dokonał Rafał.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nagrano rzadkie zwierzę o niespotykanym wyglądzie. Większość ludzi nigdy wcześniej go nie widziała
  2. Otworzył wojskową konserwę z 1900 roku. Zawartość zwaliła go z nóg [wideo]
  3. TVP donosi. Doszło do poważnego wypadku z udziałem polskich służb
  4. Polsat potwierdza. Rząd podjął decyzję. Jesienią Polaków czeka prawdziwa rewolucja
  5. Największa gwiazda Opola trafiła do sądu. Fani nie mogą uwierzyć. O co chodzi?
  6. Gigantyczny dog niemiecki zbliżył się do przerażonego szczeniaczka. Właścicielka nie reagowała

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł