Podhale piorun uderzyłPixabay SturmjaegerTobi

Dramat na Podhalu. Piorun uderzył w trzy osoby

Podhale zderzyło się z ogromną i niebezpieczną siłą żywiołu. Doszło do silnych opadów oraz potężnej burzy. Jak informuje portal Fakt, dla trzech osób konfrontacja z naturą skończyła się wielką tragedią. Zostały porażone piorunem. Do dramatycznego wydarzenia doszło w polskich górach. Na miejscu pojawił się śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Podhale znalazło się w samym centrum niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych. Niedzielnego popołudnia tj. 28 czerwca br. w rejonie Nowego Targu pojawiła się bardzo silna nawałnica. Żywioł pojawił się tam błyskawicznie i zaatakował z ogromną siłą, co skończyło się m.in. zalaniem ulic. Wiele osób poniosło straty materialne. Niestety 3 osoby przebywające w Gorcach poniosły bardzo poważne konsekwencje - zostały porażone piorunem. Na ratunek wysłano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

W Polsce rozbił się śmigłowiec. Są ofiary śmiertelne, porażające doniesieniaW Polsce rozbił się śmigłowiec. Są ofiary śmiertelne, porażające doniesieniaCzytaj dalej

Zeszłego dnia Podhale musiało zmierzyć się bardzo poważnymi skutkami potężnej nawałnicy. W rejonie Nowego Targu pojawiły się silne opady oraz burze. Niebezpieczne zjawiska meteorologiczne przyniosły wiele poważnych konsekwencji, z którymi obecie zmagają się służby. Ulice oraz ścieżki rowerowe zostały zalane. Woda wlała się również do piwnic i domów mieszkańców. Przez długi czas część dróg i ulic stało się nieprzejezdnych. W Kluszkowcach na stacji benzynowej zapalił się samochód.

Podhale: 3 osoby porażone piorunem

Nawałnica, która szczególnie dotknęła Podhale, jest przykładem tego, jak niebezpieczne mogą być burze w górach. Deszcze i burze zaskoczyły nie tylko mieszkańców, ale i turystów. Młode osoby, które przebywały w Gorcach, zostały uderzone piorunem. Na miejsce tragedii wysłano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratowniczego, który przetransportował 3 rannych do szpitala. Potwierdzono, że są to mieszkańcy gminy Ochotnica Dolna oraz Ochotnica Górna. Informacje o ich stanie zdrowia przekazał portal Fakt, potwierdzając, że odnieśli jedynie lekkie obrażenia.

Podhale przez wiele godzin musiało zmagać się z innymi konsekwencjami, jakie spowodowały zjawiska meteorologiczne. Na stacji benzynowej w Kluszkowcach zapalił się samochód. Strażakom udało się jednak szybko opanować żywioł. Po nawałnicach jednak wiele dróg zostało zalanych. Woda wlała się także do domów i piwnic mieszkańców. Część tras stała się nieprzejezdna. Zablokowane są także, niektóre mosty. To już kolejne przerażające chwile na południu Polski w ciągu ostatnich tygodni.

Dzisiaj grzeje: 1. 17-latek w centralnej Polsce nie posłuchał zakazu podczas wakacji. Nie żyje
2. Korzystając z bankomatu możesz się mocno zdziwić. Nadchodzi spora zmiana przy wypłatach

Nie tylko Podhale w ostatnim czasie zmagało się nawałnicami. Niedawno w polskich górach zginęła para 42-latków, którzy najprawdopodobniej zostali zaskoczeni przez burzę i silny deszcz. W jednym z naszych artykułów pisaliśmy również o alercie pogodowym skierowanym do 9 województw. Miejscami pojawić się mogą także opady gradu. Mieszkańcy tych regionów powinni zachować szczególną ostrożność i pozostać w domach. Takie warunki pogodowe są szczególnie niebezpieczne w górach.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tak wygląda dom Roberta Lewandowskiego. Fotografie gigantycznej posiadłości zwalają z nóg, niejeden mógłby się zgubić
  2. Krzysztof Kononowicz zaatakował ekipę TVP. Interweniowała policja
  3. Tysiące Polaków dostanie bilety 80% taniej. Już pewne, można rezerwować
  4. Przykre wyznanie Ministerstwa Zdrowia o wakacjach. Nie ma już wątpliwości, niestety
  5. Cejrowski posunie się do ostateczności. Powiedział wszystko, stracił cierpliwość do rządu
  6. Polacy uwielbiają konkretnego grzyba, w połączeniu z 1 składnikiem zamienia się w śmiertelną truciznę. Mało kto wie o niebezpieczeństwie

Źródło: Fakt

Następny artykuł