Podhale poważny alertFot. Pixabay.com Yevhen1971

Władze na południu Polski ogłosiły poważny alert. Turyści i mieszkańcy muszą mieć się na baczności

Podhale dostrzegło zagrożenie, które czyha zarówno na turystów, jak i mieszkańców. Na południu Polski władze wydały poważny alert. Wszyscy muszą mieć się na baczności. Konsekwencje mogą okazać się bardzo dotkliwe. Wystosowano specjalny komunikat, który pomoże Polakom uniknąć kłopotów. Można łatwo dać się oszukać.

Podhale stało się celem oszustów, którzy próbują wyłudzić zarówno od mieszkańców, jak i turystów pieniądze. Po wielu zgłoszeniach zaniepokojonej społeczności, władze postanowiły wydać specjalny komunikat, w którym zaleca się zachowanie ostrożności. Oszuści czyhają na nieświadomych Polaków w turystycznym punkcie. Wszyscy powinni mieć się na baczności i kontrolować obecną sytuację.

Kancelaria prezydenta wydała oficjalne oświadczenie. Chodzi o stan nadzwyczajny w PolsceKancelaria prezydenta wydała oficjalne oświadczenie. Chodzi o stan nadzwyczajny w PolsceCzytaj dalej

Niedawno Podhale zaobserwowało działalność oszustów. Okazało się, że na terenie Zakopanego grasują fałszywi kontrolerzy, którzy próbują wyłudzić pieniądze od Polaków, wystawiając mandaty za niewłaściwe parkowanie. Po wpłynięciu niepokojących zawiadomień, Urząd Miasta w Zakopanem zaalarmował zarówno mieszkańców, jak i turystów, by uważali na naciągaczy.

Podhale celem oszustów – fałszywi kontrolerzy w Zakopanem

Zakopiański Urząd Miasta zorientował się, że Podhale stało się celem fałszywych kontrolerów po tym, jak urzędnicy otrzymali informacje o oszustach, którzy w miejskiej Strefie Płatnego Parkowania usiłowali wystawiać ręczne mandaty i pobierać je w formie gotówkowej. W związku z tym wydano specjalny komunikat o tym, kto jest upoważniony do wypisywania tego typu zawiadomień.

Z informacji przekazanych przez Urząd Miasta wynika, że kontrole na Strefach Płatnego Parkowania może przeprowadzać jedynie firma Tadeusz Stopka-Wiki z siedzibą w Kościelisku, z którą miasto podpisało umowę. Każdy z kontrolerów musi mieć identyfikator ze zdjęciem oraz pieczęcią firmy. W trakcie kontroli osoby te muszą nosić uwierzytelniający dokument w widocznym miejscu, dzięki czemu każdy może wykluczyć działanie oszustów.

Dzisiaj grzeje: 1. 20 osób nie żyje, prawdziwy dramat. Wszyscy jechali jednym autobusem do zagranicznej świątyni
2. B. premier pokazał prywatną wiadomość od Andrzeja Dudy. Prezydent raczej wolałby, aby nigdy nie wyciekła
3. Morawiecki potwierdził, możliwy stan wyjątkowy w Polsce. Wszystko zależy od jednego. Złe wieści dla Polaków i turystów

W razie jakichkolwiek wątpliwości należy pamiętać, że mamy prawo poprosić kontrolerów o okazanie dokumentu, który potwierdzi posiadanie odpowiednich upoważnień. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o pilnym komunikacie wydanym przez PKP do pasażerów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Rodzina porzuciła psa w schronisku. Powód rozbraja, psiak ma złamane serce
  2. Polacy odzyskują tysiące złotych. Jest prosty sposób, serwery już nie wytrzmują
  3. W sieci pojawiło się nagranie Roberta Makłowicza na promie. Co za widoki
  4. Polacy pojechali do Egiptu, miało być bajecznie. Ujawnili całą prawdę, "dramat" nie oddaje ich sytuacji
  5. Fatalne wiadomości o transporcie lotniczym, zagrożonych 46 milionów osób. Turyści w kropce
  6. Kundelek ze schroniska nie pozwalał się do siebie zbliżyć. Bardzo się bał, dopiero jedna kobieta zmieniła jego los

Źródło: Tygodnik Podhalański

Następny artykuł