pociąg jeszcze mandatFot. Pixabay.com/RyanMcGuire/zdjęcie poglądowe

Wyrzucili go z pociągu, dostał jeszcze mandat. Przez jedną rzecz, wiadomość z zagranicy zaskakuje

Pociąg jest jednym ze środków komunikacji, w którym pasażerowie nadal muszą przestrzegać zaleceń służb sanitarnych. Chociaż wśród podróżnych może panować rozluźnienie, to odpowiednie służby szczegółowo kontrolują przestrzeganie procedur. Przekonał się o tym osoba, która nie tylko musiała opuścić pociąg, ale otrzymała jeszcze mandat.

Pociąg to środek komunikacji, w którym w wielu krajach europejskich nadal obowiązuje konieczność zasłaniania maseczek. Chociaż mnótwo podróżnych zaczęło coraz bardziej lekceważyć zagrożenie wynikające z pandemii koronawirusa, to nagły wzrost przypadków zarażeń w części Europy potwierdził, że problem nadal jest aktualny. W związku z tym służby szczegółowo kontrolują osoby korzystające z pociągów oraz samolotów.

Tragedia u wybrzeża, wybuch, 45 osób nie żyje. Dramatyczna wiadomość ze świataTragedia u wybrzeża, wybuch, 45 osób nie żyje. Dramatyczna wiadomość ze świataCzytaj dalej

Za przykład tego, że kontrolerzy szczególnie obserwują każdy pociąg, może posłużyć sytuacja z pasażerem na trasie Paryż-Nicea. Podróżny nie tylko został zmuszony przez pracowników kolei państwowych do opuszczenia pociągu, ale również otrzymał wysoki mandat. Przedstawiciel kolei przekazała już mediom oficjalne stanowisko w tej sprawie. Do zdarzenia doszło w niedzielę 16 sierpnia br. we Francji.

Zatrzymano pociąg i wyrzucono pasażera. Podróżny otrzymał również wysoki mandat

Zgodnie z trasą pociąg francuskiej kolei państwowej SNC, który jedzie z Paryża do Niceii, nie zatrzymuje się przed Marsylią. Jednak w związku z konfliktem, który pojawił się między jednym z pasażerów a pracownikami, musiała interweniować straż, która wyegzekwowała opuszczenie pociągu na podróżnym. Wyrzucona osoba w dodatku otrzymała mandat w wysokości 135 euro czyli około 600 złotych. Powodem ostrej reakcji była odmowa założenia maseczki.

Pociąg dużej prędkości TGV musiał zostać zatrzymany poza wyznaczoną trasą, aby można było wysadzić pasażera. Podróżny wielokrotnie był upominany, by zakrył nos i usta, jednak prośby pracowników kolei nie przyniosły efektów. Wreszcie podjęto decyzję o nałożeniu na niego surowej kary. Pracownicy francuskiej kolei państwowej są upoważnieni do wystawiania mandatów za niestosowanie się do zaleceń sanitarnych w związku z pandemią koronawirusa.

- Nasi funkcjonariusze ochrony są upoważnieni do wystawienia mandatu za brak maski. Mogą również zmusić opornych pasażerów do opuszczenia pociągu za zakłócanie porządku publicznego - słowa dyrektora generalnego SNCF Voyages Alain Krakovitch cytuje Radio Zet.

Dzisiaj grzeje: 1. Łukasz Szumowski zdradził czarny scenariusz, ostrzega Polaków. Będzie nawet 1000 przypadków zachorowań dziennie?
2. Turystyczne miasto w żółtej strefie? Decyzja już jutro
3. Waloryzacja emerytur 2021. Przyszłoroczne podwyżki mogą być kompletnym rozczarowaniem, będą zmiany?

Można się spodziewać, że w związku z wyraźnym wzrostem zarażeń w wielu krajach europejskich, każdy pociąg będzie szczegółowo kontrolowany nie tylko we Francji. W Polsce w ostatnim czasie dochodziło do licznych akcji służb porządkowych w nadmorskich kurortach. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o pilnych ostrzeżeniach przed wjazdem do naszego kraju.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pojawiła się nowa nadzieja polskich skoków narciarskich. To siostrzeniec Adama Małysza
  2. Szumowski tuż po dymisji poszedł do Tadeusza Rydzyka. Zaskakująca postawa, zdobył się na pełną szczerość
  3. Ogłaszają alarm w mieście na polskiej granicy. Co się dzieje?
  4. Będą zmiany na polskiej granicy. Premier Morawiecki potwierdził
  5. Żywioł uderzył w Międzyzdroje. Nie miał litości, służby w akcji
  6. Zrobił z owczarka "żywy kłąb dredów", trzymał go na łańcuchu. Kiedy zapukali do jego drzwi, myślał, że mu się upiecze

Źródło: Radio Zet

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł