pociąg podejrzenie zakażenia u pasażerkiFot. Pixabay.com/victorsnk

Pasażerowie pociągu jadącego przez Polskę pilnie poszukiwani. Jedna z pasażerek mogła być zakażona

Pociąg jechał przez Polskę, a teraz poszukiwani są ludzie, którzy nim podróżowali. Jest podejrzenie, że jedna z pasażerek mogła być zakażona koronawirusem.

Pociąg wyjechał z Görlitz i zmierzał do Zielonej Góry. Po drodze zatrzymywał się w wielu miejscowościach, w których wysiadali i wysiadali liczni pasażerowie. Skład ruszał 14 marca około godziny 11:00. Wszystko przebiegało zgodnie z planem, aż do chwili, w której okazało się, że jedna z pasażerek może być zakażona koronawirusem. Z tego powodu teraz wszystkie osoby, które jechały tym pociągiem, proszone są o pilny kontakt przez sanepid.

Kwarantanna w kraju graniczącym z Polską. Rząd podjął ostateczną decyzjęKwarantanna w kraju graniczącym z Polską. Rząd podjął ostateczną decyzjęCzytaj dalej

Pociąg mógł wieźć zakażoną pasażerkę

Apel do podróżnych z pociągu relacji Görlitz – Zielona Góra pojawił się na stronie internetowej starostwa powiatowego z Zgorzelcu oraz na profilu na Facebooku urzędu.

- Wszyscy pasażerowie jadący w dniu dzisiejszym 14 marca br. o godzinie 11.07 pociągiem nr 67633 relacji Görlitz – Zielona Góra, wsiadający na stacji Zgorzelec i wysiadający na stacjach: Jędrzychowice, Lasów, Pieńsk, Węgliniec, Stary Węgliniec, Jagodzin, Ruszów, proszeni są o pilny kontakt ze Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Zgorzelcu - czytamy w komunikacie.

Na szczęście większość pasażerów podeszła do sprawy bardzo poważnie i reaguje na apele władz błyskawicznie.

- Odzew jest właściwy i ludzie cały czas się zgłaszają. Wydajemy im odpowiednie zalecenia - oceniła w rozmowie z TVN24 Dorota Szczepańska, rzecznik zgorzeleckiego sanepidu.

Dzisiaj grzeje: 1. Przylecieli z Hiszpanii do Polski. "Nikt nie powiedział, czy jesteśmy poddani kwarantannie"
2. Polska zamknie granice? Sztab kryzysowy w trakcie narady

Obecnie służby czekają na wyniki badań chorej pasażerki. Miała ona w składzie czuć się źle, gorączkować i ostatecznie zasłabnąć. Jak przekazał Zgorzelec.info, przyjechało po nią pogotowie i przetransportowano ją do szpitala. Jak podaje TVN24, cytując dyrektora szpitala powiatowego w Bolesławcu, próbki przesłano do Wrocławia, a wyniki badań powinny zostać potwierdzone w niedzielę w nocy lub w poniedziałek rano.

pociąg pasażerka mogła być zakażona

Fot. Facebook.com/Powiat Zgorzelecki

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mamy przełom ws. koronawirusa? Naukowcy informują o skutecznym leku, jest znany od 70 lat
  2. Oficjalna wiadomość. Ważne zmiany dotyczące zakupów w Polsce
  3. Ważna wiadomość z polskich lotnisk. Każdy musi się zastosować
  4. Sąsiedni kraj zamyka granice z Polską. Już ich nie przekroczymy
  5. Ryanair podjął decyzję ws. koronawirusa. Ważne informacje dla pasażerów
  6. Polscy skoczkowie poddani kwarantannie. W izolatce również Adam Małysz

Źródło: TVN24

Następny artykuł