pociąg do LublinaFot. pixabay.com/ victoraf

Sanepid pilnie poszukuje pasażerów pociągu. Jedna osoba miała koronawirusa

Pociąg już nie jednokrotnie stał się miejscem, gdzie doszło do transmisji koronawirusa. Sanepid poszukuje pasażerów, którzy niedawno jechali z Warszawy. Mogli się zarazić od jednego z podróżnych, który uzyskał pozytywny wynik testu na covid.

Pociąg w relacji Warszawa - Lublin może być przyczyną kłopotów wielu osób. Jeden z pasażerów jest chory na covid, a podróżował nim w czwartek 27 sierpnia. Sanepid poszukuje wszystkich osób, które znalazły się w pobliżu mężczyzny. Sytuacja jest poważna, może dojść do dalszej transmisji koronawiusa.

TVN przekazało pilny apel z Sopotu. Sytuacja wymyka się spod kontroli. Nie jest dobrzeTVN przekazało pilny apel z Sopotu. Sytuacja wymyka się spod kontroli. Nie jest dobrzeCzytaj dalej

Pociąg był pełen pasażerów, mogli się zarazić

- Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Lublinie uprzejmie informuje, że u pasażera pociągu relacji Warszawa - Lublin, który w dniu 27.08.2020 r. od godziny 13:15 podróżował pociągiem nr 52100 w wagonie nr 12, na miejscu nr 83 potwierdzono zakażenie wirusem SARS-CoV-2. - czytamy w komunikacie.

Do sanepidu powinny się zgłosić wszystkie osoby, które siedziały w pobliżu chorego. Konieczne będzie wykonanie testów i izolacja do momentu wykluczenia zarażenia. Można to zrobić za telefonicznie, dzwoniąc pod nr 605 194 800 należący do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie.

Dzisiaj grzeje: 1. Porażający wypadek na autostradzie. Ratował się, kto mógł. Nic z nich nie zostało
2. Skandaliczne sceny w polskim mieście. Obok stały dzieci. Mrozi krew w żyłach

Jak informuje reporterka Polsat News w Lublinie Katarzyna Niećko, sanepid poszukuje także podróżnych, którzy w niedzielę 30 sierpnia o godzinie 20:30 wyruszyli busem z lubelskiego dworca PKS do Gdańska. Potwierdzono, że podróżowała w nim osoba zakażona koronawirusem.

W ostatnim czasie najwięcej nowych zakażeń pojawia się w województwach małopolskim i mazowieckim. Resort zdrowia poinformował w sobotę o kolejnych 13 zgonach spowodowanych przez covid.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niemowlę zaczepia wielkiego amstaffa. Finał mógł być tylko jeden, wszystko zostało nagrane
  2. Milionerzy: Dostała niezwykle ciężkie i podchwytliwe pytanie za 40000 zł. Znacie poprawną odpowiedź?
  3. Rząd podjął decyzję. Olbrzymie zmiany dla Polaków. Wszystko się zmieni
  4. Porażające sceny w "Kuchennych rewolucjach". Magda Gessler odwiedziła Kraków, nie miała litości
  5. Porażający wypadek na autostradzie. Ratował się, kto mógł. Nic z nich nie zostało
  6. Steve Irwin zginął od ciosu płaszczki w serce. Dziś 14 rocznica jego śmieci

Źródło: Polsat News

Następny artykuł