Pociąg uderzył zapatrzoną w smartfona nastolatkę.Fot. KPP Chrzanów

13-latka weszła prosto pod pociąg. Doszło do uderzenia, dramat w Polsce

Pociąg uderzył w nastolatkę, która omyłkowo weszła na torowisko, nie widząc nadjeżdżającego składu. Media lokalne podają, iż gdyby nie szybka reakcja maszynisty, poszkodowana byłaby o krok od śmierci.

Pociąg Cargo niemalże nie doprowadził do śmierci 13-latki, która nieświadoma zagrożenia, weszła na torowisko. Według relacji miejscowych służb, uwagę nastolatki pochłonął smartfon. Teraz policja apeluje o ostrożność zwłaszcza w obliczu rozpraszających telefonów komórkowych.

Od dzisiaj zakaz. Trzeba wiedzieć, jest wyjątekOd dzisiaj zakaz. Trzeba wiedzieć, jest wyjątekCzytaj dalej

Pociąg potrącił nieuważną nastolatkę

Jak podają dziennikarze Gazety Krakowskiej, do zdarzenia doszło w poniedziałek, 31 sierpnia. Nastolatka spoglądająca na smartfon weszła z drogi gruntowej na torowisko w miejscowości Libiąż (powiat chrzanowski, województwo małopolskie). Nie zauważyła, że na trasie pojawił się pociąg Cargo, który natychmiast ostrzegł spacerowiczkę. Maszynista użył sygnałów dźwiękowych, jednak nastolatka nie uniknęła zderzenia.

- Nieletnia została uderzona bokiem lokomotywy, po czym upadła na nasyp kolejowy. Poszkodowana została zabrana przez załogę karetki pogotowia do szpitala. Na szczęście nie odniosła poważnych obrażeń - relacjonowała w rozmowie z Gazetą Krakowską mł. asp. Iwona Szelichiewicz, rzecznik prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Chrzanowie.

Pociąg Cargo pod okiem służb

Po wstępnych diagnozach zespołu medyków, życie ani zdrowie nastolatki nie jest zagrożone. Przypadek poszkodowanej posłużył miejscowym służbom do ponownego apelu o szczególną ostrożność w okolicach torowisk. Pociąg przejeżdżający przez Libiąż znalazł się w raportach policji i powróci na biurka śledczych (podobnie jak w przypadku z Berlina) za sprawą postępowania lokalnej prokuratury.

Dzisiaj grzeje: 1. Prawda wyszła na jaw dopiero po rozpoczęciu roku. Nauczycielka zarażona koronawirusem
2. Antoni Macierewicz na wakacyjnym grillu. Jego strój stał się hitem w internecie
3. Segregacja śmieci już nie na 5 a na 3 frakcje? Szykują się zmiany w gospodarce odpadami

- W obecnym czasie sporo pieszych zaabsorbowanych swoimi telefonami nie zwraca uwagi na to, co dzieje się wokół nich. Wpatrzeni w ekrany smartfonów, czasem wsłuchani w muzykę dochodzącą ze słuchawek nie rozglądają się przy przejściu na drugą stronę jezdni lub torów, nie reagują na zmieniająca się sygnalizację świetlną. Bądźmy ostrożni, dbajmy o własne zdrowie i życie - apeluje na łamach Gazety Krakowskiej mł. asp. Iwona Szelichiewicz.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje wielka legenda boksu. Miał zaledwie 57 lat, straszliwa choroba pokonała go w mgnieniu oka
  2. Powrót do szkół. W Polsce zamknięto już kilka placówek, ważna informacja dla rodziców
  3. Ryanair przeszedł sam siebie. Już od dziś
  4. Zakopane w żałobie. Spełnił się czarny scenariusz, aż trudno uwierzyć
  5. Od 2 września zakaz. Już jest rozporządzenie
  6. Wydaje się, że na zdjęciu widać kawałek suchej ziemi, ale w rzeczywistości jest inaczej. W ostatniej chwili nadeszła pomoc

Źródło: Gazeta Krakowska

Następny artykuł