Pociąg portugalskiej linii zniknie z torowiska.Fot. Facebook.com/Pedro Nuno Santos

Są ofiary i dziesiątki rannych. Trwa akcja po druzgocącej tragedii w Europie

Pociąg kolei szybkobieżnej stał się obiektem głośnej tragedii. Setki pasażerów, dziesiątki rannych i ofiary - po druzgocących doniesieniach służby usuwają szczątki z torowiska.

Pociąg linii dużej prędkości zderzył się z drezyną. Na pokładzie znajdowało się 280 osób. Są ofiary śmiertelne oraz ranni. Obecnie służby zabezpieczają miejsce zdarzenia i usuwają pozostałości po tragedii z odcinka torowiska. Kondolencje przesłał sam prezydent.

Wojciech był nad polskim morzem. Wojciech był nad polskim morzem. "Miejmy szczęście, by zdążyć się pożegnać z bliskimi"Czytaj dalej

Portugalski pociąg znika z torowiska

Jak informuje serwis TVP Info, wypadkiem z piątku (31 lipca) zajmują się już wyspecjalizowane służby. Pociąg linii dużej prędkości (porównywalny do polskiego Pendolino) zderzył się z drezyną serwisową na wysokości portugalskiej miejscowości Soure (dystrykt Coimbry). Jak na razie potwierdzono 44 osoby poszkodowane i 2 ofiary śmiertelne.

Pociąg składu Alfa Pendular jechał ze stołecznej Lizbony do Bragi (według Polsat News do Nine). Najnowsze doniesienia mówią, że jednostka serwisowa była obsługiwana przez dwóch pracowników kolei - oboje zginęli. Na miejscu zdarzenia pojawiły się wyspecjalizowane służby, które usuną pociąg z torowiska. Sprawą zajęli się również przedstawiciele rządu w Lizbonie.

Władze o sprawie z Soure. Pociąg finałem tragedii

Jak informuje serwis TVP Info, kondolencje rodzinom osób zmarłych przekazał sam prezydent Marcelo Rebelo de Sousa oraz Pedro Nuno Santos, minister infrastruktury i mieszkalnictwa w rządzie António Costy. Pociąg w najbliższym czasie ma być zabezpieczony i przeniesiony z dala od działającej trakcji.

Dzisiaj grzeje: 1. Widzowie TVN nie wierzyli własnym oczom. Wszystko poszło na żywo
2. Wprowadzają stan klęski żywiołowej i godzinę policyjną. Sytuacja za granicą jest dramatyczna

3. Wypłacając pieniądze z bankomatu możesz się mocno zdziwić. Czekają duże zmiany przy wypłatach

- Chciałbym również uściskać wszystkich pracowników IP, którzy na co dzień utrzymują infrastrukturę. Dzisiaj dwóch jego kolegów miało śmiertelny wypadek. Życzę szybkiego powrotu do zdrowia wszystkim rannym i pasażerom, którzy pozostawili ten wypadek bez szwanku - pisał na swoich mediach społecznościowych minister Santos cytowany przez TVP Info.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kolejna wpadka Filipa Chajzera. Na wizji padły niewybredne komentarze, widzowie mają już dość
  2. Media podają druzgocącą informację. 46-letni gwiazdor doznał zawału serca, fani pogrążeni w żałobie
  3. Uczestniczka "Rolnik Szuka Żony" wzięła ślub i to wcale nie z rolnikiem. Ujawniła prawdę, która może się nie spodobać wielu widzom
  4. Wielki smutek Kasi Skrzyneckiej. Nie stać jej na wakacje w ukochanym kraju
  5. 69 osób nie żyje, pili skażony napój w restauracjach. Dramatyczna wiadomość ze świata
  6. Pilny apel o ewakuację ludzi. Sytuacja na południu Europy wymyka się spod kontroli
  7. Dziecko zostało samo z opiekunką, kiedy zaczęło krzyczeć. Kot rzucił się na pomoc

Źródło: TVP Info

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł