Turysci.pl
lot odwołuje kursy do tel awiwu

fot. Pixabay/ kasjanf (zdjęcie ilustracyjne)

PLL LOT zawiesza loty do Tel Awiwu. Powodem starcia w Palestynie

13 Maja 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

LOT ogłosił właśnie wprowadzenie zakazu lotów do Tel Awiwu. Powodem jest trwająca od kilku dni eskalacja przemocy w Palestynie. Jak poinformował w czwartek rzecznik spółki Krzysztof Moczulski, wznowienie połączeń będzie uzależnione od rozwoju sytuacji.

PLL LOT zdecydowały się na zawieszenie swoich lotów z Polski do Tel Awiwu do odwołania z powodu trwającej tam eskalacji przemocy. Wcześniej głos zabrała również Ambasada Polski w tym mieście.

PLL LOT zawiesza połączenia do Tel Awiwu

- Dzisiejszy rejs z Warszawy do Tel Awiwiu został odwołany. Wznowienie lotów będzie uzależnione od rozwoju sytuacji w Tel Awiwie - mówił rzecznik LOT Krzysztof Moczulski cytowany przez Interię.

Jak dodał, każda kolejna decyzja ma być dokonywana po uprzedniej analizie bezpieczeństwa. Podkreślił jednak, że zawieszenie lotów może potrwać przynajmniej kilka dni.

Rzecznik przekazał również, że według rozkładu, LOT do końca maja miałby średnio wykonywać trzy połączenia tygodniowo na trasie Warszawa-Tel Awiw.

chorwacja

Ryanair otwiera nową bazę w Zagrzebiu. Loty wystartują sześć tygodni wcześniej niż planowano

CZYTAJ DALEJ

Wcześniej swoje loty do Tel Awiwu odwołały linie lotnicze British Airways, Virgin Atlantic i Iberia. Również linie lotnicze United Airlines, Delta Air Lines i American Airlines zawiesiły loty z USA.

Lotnisko w Tel Awiwie tymczasowo zamknięte

Jeszcze wcześniej w czwartek zapadła decyzja władz portu lotniczego im. Ben Guriona w Tel Awiwie o przekierowaniu wszystkich lotów na lotnisko Ramon w pobliżu Eljatu na południu państwa. Decyzja obowiązuje do odwołania.

Eskalacja przemocy między Palestyńczykami a siłami militarnymi Izraela trwa od poniedziałku. Według informacji przekazanych przez Interię, w wyniku ostrzałów po stronie izraelskiej zginęło dotąd siedem osób, natomiast w Strefie Gazy - co najmniej 83.

Wcześniej informowaliśmy o pilnym apelu ambasady Polski w Tel Awiwie o odwołanie podróży do Strefy Gazy oraz wszystkich obszarów z nią graniczących. Według Izraelskiej Organizacji Turystycznej na miejscu nie ma turystów, ale trwa chaos komunikacyjny.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: Interia

Podobne artykuły

Unia Europejska otworzy granice dla turystów z USA

Świat

Unia Europejska otwiera się dla 8 krajów świata

Czytaj więcej >
Wybuchł wulkan w Indonezji

Świat

Wybuchł wulkan w Indonezji. Warto wstrzymać się od zwiedzania pobliskich terenów

Czytaj więcej >
polka zanzibar

Świat

Polka zamieszkała na Zanzibarze. "Pierwsze zderzenie dwóch światów jest widoczne już na lotnisku"

Czytaj więcej >
Roztoczański Park Narodowy zamknięty

Świat

Zamykają Roztoczański Park Narodowy, występuje potencjalne niebezpieczeństwo dla turystów. Wiadomość od władz rezerwatu

Czytaj więcej >
Trzęsienie ziemi w Chinach

Świat

Dwa trzęsienia ziemi w Chinach. 3 ofiary śmiertelne, 28 rannych

Czytaj więcej >
Nagrania z Chin pokazują, jak wielu turystów wybrało się na urlopy

Świat

Chińscy turyści ruszyli na urlopy. Największe atrakcje oblegane przez tłumy

Czytaj więcej >