Plaże objęte rygorem.Fot. Unsplash.com/ Toni Reed

Oficjalnie potwierdzili, zamykają plaże. Zaskakująca wiadomości z pewnością zmartwi wielu turystów w Hiszpanii

Plaże są systematycznie zapełniane. Władze obawiając się złamania zasad reżimu sanitarnego, postanowiły zamknąć część kąpielisk. Wejdą również liczne ograniczenia. Co ciekawe, na niektórych plażach nie odnotowano jeszcze nawet turystów.

Plaże wchodzą w fazę bezwzględnej kontroli. Część hiszpańskich kąpielisk jest tak popularna wśród turystów, że niektóre regiony decydują się na wprowadzenie limitu miejsc, a nawet zamknięcie obiektów. Poczyniono już pierwsze kroki.

Znoszą kwarantannę dla Polaków. Najnowsza decyzja, w końcu dobra wiadomośćZnoszą kwarantannę dla Polaków. Najnowsza decyzja, w końcu dobra wiadomośćCzytaj dalej

Zamknięte plaże w wakacyjnym sercu Hiszpanii

Według doniesień portalu tanie-loty.com.pl, który powołuje się na relacje Wprost.pl, policja w hiszpańskiej Andaluzji zdecydowała się na zamknięcie części kąpielisk. Plaże były tak popularne w minionych sezonach, że jeszcze przed oficjalnym początkiem wakacji, niektóre obiekty zostały wyłączone z użytku. Głównym powodem są obawy przed łamaniem zasad reżimu sanitarnego.

Zdaniem andaluzyjskich władz, istnieje małe prawdopodobieństwo zachowania dystansu społecznego między plażowiczami. Jak podaje redakcja portalu tanie-loty.com.pl, w ostatnią niedzielę 21 czerwca służby zamknęły kąpielisko Bolonia w okolicach turystycznej miejscowości Tarifa (Wybrzeże Costa de la Luz). Co ciekawe, także inne plaże zostały objęte nowymi ograniczeniami. Dla przykładu, urlopowicze przez kilka godzin nie mogli skorzystać z kąpieliska Valdevaqueros. Jest to wyjątkowo znane miejsce wśród entuzjastów sportów wodnych.

Plaże pod okiem sanepidu

Hiszpańskie służby sanitarne przyglądają się trendom wśród turystów i reagują na systematycznie zapełniające się plaże. Według relacji Wprost.pl policjanci interweniowali w przypadku kąpieliska Maro w okolicach Nerji. Tam też służby wyłączyły drogę dojazdową nad morze, ponieważ istniały obawy o przekroczenie limitu odwiedzających. W kontekście dużego dofinansowania dla lokalnej turystyki, władzom szczególnie zależy na bezpiecznie przeprowadzonym sezonie.

Dzisiaj grzeje: 1. Cejrowski posunie się do ostateczności. Powiedział wszystko, stracił cierpliwość do rządu
2. Trzeci sondaż i trzecia porażka obecnego prezydenta. W drugiej turze brakuje mu już 3 pkt. procentowych

Dlatego lokalne władze zdecydowały się na instalację 14 bramek, których czujniki będą automatycznie liczyły wchodzących na teren kąpieliska turystów. Systemem objęte są plaże o wysokim ryzyku przekroczenia limitów (w sumie 6 obiektów). Odwiedzający muszą stosować się do sygnalizacji świetlnej, która będzie kontrolowała ruch na przejściach. Co ciekawe, plaża Costa Blanca nie została objęta nowymi przepisami. Tam turyści będą mogli wypoczywać już od lipca.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tragiczna śmierć młodej gwiazdy. Jeszcze niedawno świętowała życiowy sukces
  2. "Nikt nie może być pozbawiony życia bez decyzji odpowiednich władz". Niepokojące słowa Jarosława Kaczyńskiego na konwencji
  3. Tata zrobił córce zwykłe zdjęcie na wakacjach. Dopiero w domu zobaczyli szczegół, w który trudno uwierzyć
  4. Martyna Wojciechowska potwierdziła radosną nowinę. Na temat podróżniczki zrobiło się gorąco w sieci. Sypią się gratulacje
  5. Od wtorku znów mają nakaz noszenia maseczek, ludzie nie mogą uwierzyć. Wiadomość o sytuacji w Bułgarii
  6. Stęsknione za sobą pieski zobaczyły się pierwszy raz po kwarantannie. Uroczy widok, ciężko nie płakać

Źródło: tanie-loty.com.pl/ Wprost.pl

Następny artykuł