plaże zostały podzieloneFot. unsplash.com/@aaronburden

Plaże podzielone, miejsca trzeba rezerwować przez internet. Niewiarygodne zmiany na wakacje za granicą

Plaże w Europie przechodzą prawdziwą metamorfozę. W jednych krajach stawiane są plastikowe osłony i ścianki, a w innych trzeba zarezerwować miejsce przez Internet. O swobodnym spacerowaniu po piasku możemy zapomnieć.

Plaże nad Morzem Śródziemnym we Francji zostały podzielone na części. W kurorcie La Grande-Motte w regionie Oksytanii nie można po prostu wejść na plażę, lecz trzeba zarezerwować jej fragment przez internet. Wszyscy zainteresowani otrzymają na wyłączność kawałek piaszczystego terenu o wielkości zależnej od liczby osób wspólnie spędzających tam czas.

Rząd przedłużył zakaz dotyczący nas wszystkich. Nie wiadomo do kiedyRząd przedłużył zakaz dotyczący nas wszystkich. Nie wiadomo do kiedyCzytaj dalej

Plaże podzielono na sektory

Turyści, którzy chcą skorzystać z plaży, mają do wyboru miejsca dla 2,4 lub 6 osób. Oprócz tego zostały wydzielone obszary do spacerowania, uprawiania sportu oraz do zabawy z dziećmi, gdzie można budować zamki z piasku. Jak podaje Polsat News, burmistrz miasta Stéphan Rossignol przyznał, że oferta cieszy się dużą popularnością.

Wszyscy użytkownicy plaży są zobowiązani to przestrzegania zasad bezpieczeństwa, które powstały z myślą o pandemii. Najważniejsze jest zachowanie dystansu, co będzie nadzorowane przez specjalnie wyznaczone do tego służby. W przypadku jakiegokolwiek wykroczenia natychmiast będą interweniować, by zapewnić bezpieczeństwo innym plażowiczom.

Dzisiaj grzeje: 1. Zmiany dotyczące urlopów i pracy zdalnej. Tarcza 4.0 nie spodoba się większości Polaków
2. Nowa tarcza z kontrowersyjnym zapisem. Pracodawca będzie mógł obciąć ci pensję nawet o połowę, nie chcesz wiedzieć na jak długo

Stacja Europe 1 poinformowała, że z plaży można korzystać już od czwartku. Podział terenów nadmorskich na sektory jest planem na uratowanie sezonu letniego i wakacji. Wypoczynek na plaży może być bezpieczny nawet w czasie zagrożenia epidemicznego, jeśli zostaną zachowane odpowiednie dystansy. Nad wszystkim będą czuwać ratownicy, którzy mają do dyspozycji punkty pomocy wyposażone tak, by bez narażania własnego zdrowia mogli pomagać plażowiczom.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Media obiegła przykra wiadomość o śmierci. Biały Dom pogrążony w żałobie
  2. Niezwykły kot urodził się z dwoma pyszczkami. Kilka dni później właścicielka przekazała smutną wiadomość
  3. Milionom ludzi zagraża nie tylko koronawirus. Żywioł uderzy w środę za granicą
  4. Dziecko z Polski zaginęło 26 lat temu. Właśnie odnalazła się na drugim końcu świata?
  5. 97 milionów ludzi i żadnego zgonu. Nikt inny nie poradził sobie z epidemią tak jak oni
  6. Tragiczna wiadomość obiegła całą Polskę. Nie żyje Karol Szafranek, przegrał ze straszną chorobą

Źródło: Polsat News

Następny artykuł