Plaże w Trójmieście nie dla palaczy.Fot. Wikipedia.org/Kac zoR/CC BY-SA 3.0/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.pl (zdjęcie poglądowe)

500 zł kary za chwilę przyjemności na plaży. Turyści nawet nie wiedzą o ważnym zakazie

Plaże w kilku czołowych kurortach nad Bałtykiem już od dłuższego czasu wprowadziły zasadę, która notorycznie jest łamana przez dużą część urlopowiczów. Powód? Przede wszystkim niewiedza. Okazuje się, że kąpieliska wymagają przestrzegania reguły, o której istnieniu nie wie sama grupa zainteresowana.

Plaże dla wielu urlopowiczów są miejscem, gdzie oprócz rozstawiania słynnych już parawanów, spora część turystów oddaje się aktywności niekoniecznie pochwalanej przez administrację kąpielisk. Okazuje się, że stawki za złamanie przepisu są całkiem spore. Co ważne, wcześniej kurorty walczyły również z inną zmorą tegorocznego sezonu.

Zła wiadomość dla turystów, 2 testy i kwarantanna. Kolejny kraj zaostrza przepisyZła wiadomość dla turystów, 2 testy i kwarantanna. Kolejny kraj zaostrza przepisyCzytaj dalej

Plaże bez dymu

Sprawie postanowili się przyjrzeć dziennikarze Onetu. Według ustaleń redakcji, palenie wyrobów tytoniowych na terenie kąpielisk w niektórych kurortach jest ściśle zakazane przez uchwały Rady Miasta. Takimi przykładami są Gdynia oraz Gdańsk, gdzie plaże strzeżone są ściśle wyłączone ze strefy, gdzie osoby w szponach nałogu mogą bez większych problemów “puścić dymka”. Co więcej, zmorą są również turyści wyrzucający niedopałki w piasek.

- Zgodnie z Uchwałą Rady Miasta na plażach strzeżonych palić papierosów nie możemy. Niestety niewiele osób o tym wie [...] Niedopałki i inne odpady pozostawione na plaży traktowane są jako zaśmiecanie i tu mandat jest taki sam. Za wszystkie te wykroczenia grozi mandat do 500 złotych - wyjaśniał w rozmowie z reporterką Onetu Karoliną Walczowską, Leonard Wawrzyniak, rzecznik Straży Miejskiej w Gdyni.

Wyjątki od zasady. Plaże dla palaczy

Jak podają dziennikarze Onetu, wyjątkami od “reguły nikotynowej” są, chociażby plaże w Międzyzdrojach oraz Świnoujściu. Tam palenie na terenie kąpielisk jest jak najbardziej dozwolone, ale już przypadki wyrzucenia niedopałków w piasek - podchodzą pod Kodeks Wykroczeń. Czy są jednak wyjątki w przypadku Trójmiasta? Okazuje się, że tak. Sprawę nakreśliła w rozmowie z Onetem przedstawicielka gdańskiej Straży Miejskiej.

Dzisiaj grzeje: 1. Trzęsienie ziemi w Grecji. Wiadomość obiegła media
2. Płaca minimalna 2021 z konkretną kwotą. Rząd właśnie opublikował projekt, mniej niż zapowiadano

- W Gdańsku obowiązuje całkowity zakaz palenia wyrobów tytoniowych na obszarze strzeżonych plaż i innych zorganizowanych kąpielisk. Zakaz nie dotyczy lokali gastronomicznych i podobnych usług, które znajdują się na plaży i posiadają pomieszczenia, w których palenie tytoniu jest dozwolone oraz wyznaczonych miejsc przy wejściu na plażę - wyjaśniała w rozmowie z Onetem Marta Drzewiecka, rzeczniczka Straży Miejskiej w Gdańsku.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Absolutny blamaż Wisły Kraków. Porażka z III-ligowcem podtrzymała kompromitującą passę (WIDEO)
  2. Katarzyna Dowbor jest nieuleczalnie chora. "Oko wychodziło mi w szypułkach, miałam wahania wagi"
  3. Zamykają nowe miejsca nad morzem. Klamka zapadła
  4. Nagrali turystów w akcji. Szczyt ignorancji i bezmyślności przekroczony
  5. Od dziś nowość w przemieszczaniu się po Polsce. Ważna wiadomość na wakacje
  6. Zobaczył uwięzionego psa w nagrzanym samochodzie. Wybił szybę toporem

Źródło: Onet

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł