Plaża nad "Malediwami" miejscem dramatu.Fot. Wikipedia.org/MOs810/CC BY-SA 4.0/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/deed.pl (zdjęcie poglądowe)

Dramatyczne sceny na plaży przy "Polskich Malediwach". Służby w akcji

Plaża nad “Polskimi Malediwami” stała się miejscem dramatu dwóch urlopowiczów, którzy nie docenili na pozór kuszącego urokami akwenu. Miejscowe służby natychmiast interweniowały w sprawie poszkodowanych. Według relacji świadków, dno zaczęło “wciągać” plażowiczów pod ziemię.

Plaża nad znanym jeziorem w województwie wielkopolskim nie oszczędziła urlopowiczów, którzy brali kąpiel w akwenie za pewnik. Niestety, specyficzne warunki panujące w okolicy przyczyniły się do “uwięzienia” obu mężczyzn. W sprawie interweniował m.in. zastęp straży pożarnej, lecz niestety - przez moment “Polskie Malediwy” wydawały się silniejsze.

Sceny jak z filmu. W Tatrach padły strzały. Polak miał przy sobie brońSceny jak z filmu. W Tatrach padły strzały. Polak miał przy sobie brońCzytaj dalej

Ofiary nad “Malediwami”. Plaża z akcją służb

Jak podają dziennikarze TVN24, do zdarzenia doszło w niedzielę (24 sierpnia). Miejscowe służby przyjęły zgłoszenie w sprawie dwóch mężczyzn wypoczywających nad jeziorem pod miejscowością Turek (województwo wielkopolskie) o 14:15. Co ważne, plaża nad turkusowym akwenem jest objęta licznymi ograniczeniami i ścisłym zakazem kąpieli.

- Według relacji świadków jeden z mężczyzn wpadł wpierw po kolana, po czym zanurzył się praktycznie aż do wysokości klatki piersiowej w szlamie. Na pomoc ruszył jego współtowarzysz, który także ugrzązł - relacjonował cytowany przez TVN24 portal turek.net.pl.

Plaża na południu z ofiarami. Lazur zabija?

Według relacji mł. kpt. Jacek Erkiert z Państwowej Straży Pożarnej w Turku, który rozmawiał z redakcją TVN24, plaża była zabezpieczana przez dwa zastępy straży pożarnej. Zespoły użyły kamizelek ratunkowych i lin ratowniczych, aby wydostać poszkodowanych z potrzasku. Jak na razie służby nie podały szczegółowego stany obu mężczyzn. Najprawdopodobniej, pomysł urlopowiczów nie skończyłby się dramatyczną ucieczką z uścisku dna, jeśli pojechaliby do województwa śląskiego, gdzie znajduje się bliźniaczo podobny obiekt - jednak nieporównywalnie bezpieczniejszy.

Dzisiaj grzeje: 1. Nawet kilka tysięcy zakażeń jednego dnia. Eksperci biją na alarm
2. Wielka afera nad polskim morzem. Konsekwencje mogą być druzgocące. Wszyscy umywają ręce
3. Sanepid zapowiada masowe kontrole w całej Polsce. Na celowniku kościoły, autobusy, sklepy

“Polskie Malediwy”, a właściwie Osadnik Gajówka, to sztuczny zbiornik wodny, który przed laty służył jako element wyrobiska kopalni węgla brunatnego. Tam też spływały wszelkie możliwe odpady z pobliskiej elektrowni, co dzisiaj przekłada się z jednej strony na majestatyczne zabarwienie wody, lecz z drugiej - śmiertelnie niebezpieczne mikrośrodowisko. Główne konsekwencje kąpieli? Poparzenia skóry. Co więcej, sama plaża jest o tyle niepokojąca, że brzegi są wyjątkowo grząskie i łatwo o wypadek - stąd też liczne zakazy zarówno w przypadku kąpieli, jak i spacerów nabrzeżem.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje były trener Widzewa Łódź. Jeszcze niedawno prowadził klub w rozgrywkach
  2. Ważne informacje tuż przed weekendem. Klienci PKO BP powinni się przygotować
  3. Media podały niebywałe wiadomości o Kim Dzong Unie. Podjął niespodziewaną decyzję, miało być inaczej
  4. Kobieta wyszła z knajpy bez płacenia. Kiedy kelner podszedł do jej stolika aż pobladł
  5. Janusz zbiera nawet 400 grzybów dziennie. Ma genialnie prosty, sekretny trik na grzybobranie, kto by pomyślał
  6. Lara Gessler pochwaliła się psem znajomych. Kundel bury olśnił wyglądem, a nie jest psem rasowym

Źródło: TVN24

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł