plaża nad BałtykiemFot. pixabay.com/ gosiak1980

Nie do pomyślenia, co Polacy zrobili na plaży, inni nie mogą patrzeć. Jest oburzające zdjęcie

Plaża nad Bałtykiem nie należy wyłącznie do turystów. W sezonie letnim trudno znaleźć wolny skrawek przestrzeni, a powinniśmy się nią podzielić z innymi. To co wydarzyło się niedawno, powinno być przestrogą dla wszystkich.

Plaża to naturalny obszar, gdzie możemy spotkać foki. Te urocze zwierzęta całymi dniami polują w morzu i potrzebują chwili wytchnienia na suchym lądzie. Niestety nie zawsze mają możliwość wypocząć i zdrzemnąć się na polskim wybrzeżu, ponieważ turyści od razu przybiegają robić sobie z nimi zdjęcia. Wiele osób podchodzi zbyt blisko, nie zdając sobie sprawy z zagrożenia.

Fatalne wieści dla milionów turystów. Niestety podjęto decyzję o zamknięciu, ryzyko jest zbyt dużeFatalne wieści dla milionów turystów. Niestety podjęto decyzję o zamknięciu, ryzyko jest zbyt dużeCzytaj dalej

Plaża nie tylko dla turystów

Foki mogą wyglądać na nieporadne i niegroźne, lecz należy pamiętać, że to dzikie zwierzęta. Jeśli poczują się zagrożone, mogą zaatakować i dotkliwie pogryźć intruza. Fokarium w Helu już nie raz apelowało do plażowiczów o rozsądek i pozostawienie morskich ssaków w spokoju, lecz nie wszyscy chcą się zastosować do zaleceń.

- To jest niestety częste i skandaliczne zachowanie. Ta sytuacja miała miejsce wczoraj na polskim wybrzeżu. Dorośli ludzie zerwali się w kierunku foki, która chciała wyjść na brzeg, żeby na nim spokojnie odpocząć. Dorośli ludzie jej nie pozwolili. Chcieli zrobić sobie zdjęcie z foką. (...) Przypominamy - zostawmy foki w spokoju. Miejsca na plaży wystarczy i fokom i ludziom - czytamy na profilu helskiego fokarium na Facebooku.

Dzisiaj grzeje: 1. Usuwa toksyny, normalizuje pracę żołądka oraz poziom cukru we krwi. Napar z liści laurowych niesamowicie wpływa na organizm
2. Zła wiadomość dla wszystkich Polaków. Rząd szykuje nowy zakaz, ma obowiązywać od 25 sierpnia
3. Zakleiłeś kamerę w swoim laptopie? Eksperci z Apple: zrobiłeś bardzo poważny błąd, konsekwencje mogą być tragiczne

Niestety turyści nie potrafią się powstrzymać i podchodzą do fok. Niektórzy uważają nawet, że mają od tego prawo. Jedna z internautek napisała pod postem fokarium, że zwróciła kiedyś uwagę gapiom, żeby dali spokój zwierzęciu. Spotkało się to z oburzeniem ze strony matek, które w niegrzeczny sposób powiedziały, żeby dała spokój im i ich dzieciom, które "chcą się pobawić z foczką".

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ważna informacja dla polskich skoczków narciarskich. Mogą pojawić się nowe restrykcje, wszystko przez koronawirusa
  2. W jednym z polskich miast kobieta urodziła dziecko w aucie. Samochód był eskortowany przez funkcjonariuszy policji
  3. Niestety. W Polsce stała się rzecz, której wszyscy się obawiali
  4. Niestety, koniec. Zacznie się już w weekend, wielu Polaków będzie zrozpaczonych
  5. Tragiczne doniesienia zza granicy, są ofiary. Dym widać z wielu kilometrów, spłonął hotel w kurorcie
  6. Syn Małgorzaty Rozenek zdradził sekret o ich buldożkach. Prawda wyszła na jaw podczas spaceru Radka z Heniem

Źródło: Wirtualna Polska

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł