Plaża z deficytem piasku.Fot. flickr.com/photos/tommiehansen/23755969339/in/photostream/ (zdjęcie poglądowe)

Niewyobrażalna plaga w europejskim kurorcie. Interweniują służby. Problem nie mija

Plaża w jednym z najpopularniejszych kurortów Europy zmaga się z problemem, na który rozwiązania szukają nawet miejscowe służby. Niestety, funkcjonariusze nie mają recepty na niecodzienną “plagę”, a sprawcy nadal masowo dopuszczają się frustrującego region procederu.

Plaża na południu Europy jest miejscem, w którym urlopowicze z całego świata wystawiani są na niemałą próbę. O ile ci bardziej wyrozumiali dla środowiska powstrzymają się od wzbogacenia swojego turystycznego portfolio o kolejną “pamiątkę”, to niektórzy przyczyniają się do wciąż bolącej region “plagi”.

Prawdziwy dramat w ośrodku wypoczynkowym na zachodzie Polski. Druzgocące odkryciePrawdziwy dramat w ośrodku wypoczynkowym na zachodzie Polski. Druzgocące odkrycieCzytaj dalej

Plaża bez piasku? Służby interweniują w sprawie turystów

Według ustaleń Polskiego Radia każda plaża na Sardynii (wyspa pod jurysdykcją Włoch ze stolicą w Cagliari) jest wątpliwym moralnie kąskiem dla turystów ceniących sobie morskie pamiątki. Nieskazitelnie białe lub żółte zabarwienie miejscowego piasku kusi wizją pozowania w butelce na jednym z regałów już po powrocie z urlopu.

Niektórych taki wariant przekonuje do masowego wywozu piasku, a także muszli z sardyńskich kąpielisk. Co ważne jednak, taki rodzaj pamiątek jest ściśle zakazany przez miejscowe prawo - każda plaża jest w świetle lokalnych przepisów obiektem chronionym. Nie zmienia to nastawienia części urlopowiczów - a ci potrafią przewieźć całe kilogramy morskich skarbów.

Sardynia interweniuje w sprawie pamiątek. Plaża pod okiem służb

Światełkiem w tunelu jest jednak wzmożona interwencja służb w sprawie masowego wywozu piasku i muszli. Jak podaje Polskie Radio, codziennie sardyńskie służby lotniskowe rekwirują około 50 kilogramów muszli i piasku. Nie zraża to jednak samych urlopowiczów. Plaża nadal ograbywana jest ze swoich złóż, a turyści za nic mają sobie status czynu, który określany jest przez prawodawcę jako nie wykroczenie, a przestępstwo, dokładniej - kradzież.

Dzisiaj grzeje: 1. Niepokojące odkrycie naukowców. Codziennie miliony Polaków nieświadomie się trują
2. Niewyobrażalna tragedia na polskiej plaży. Niestety, nic nie dało się zrobić
3. Kontrolerzy rozeszli się po kraju, do ciebie też mogą zapukać. Kara to aż 681 zł

Według szacunków Stowarzyszenia Sardynia Okradana i Plądrowana codziennie każda plaża w takich miejscowościach, jak San Teodoro, Stintino, Alghero oraz w rejonie Costa Paradiso, traci łącznie około 150 kilogramów piasku dziennie (ilość kontrolowana przez służby - w rzeczywistości skala zjawiska może być jeszcze większa).

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Koronawirus w drużynie reprezentantów Polski. Mamy pilne informacje z Włoch, złe wiadomości
  2. Ważne informacje tuż przed weekendem. Klienci PKO BP powinni się przygotować
  3. Pilny apel do wszystkich turystów z Polski. Dla własnego dobra lepiej wiedzieć, nie jest dobrze
  4. Prześwietlili 1000-letni posąg. Zobaczyli, co jest w środku i zamarli
  5. Kasia Cichopek wolałaby, żeby nikt nie wiedział. Za późno, zdjęcie z hotelu wylądowało w sieci
  6. Dlaczego psy liżą ludzi? Nie każdy zna prawdziwe powody

Źródło: Polskie Radio

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł