Plaża w Jarosławcu nadzieją na tegoroczne wakacje.Fot. kanał Michał/ YouTube

"Polski Dubaj" będzie gotowy dla turystów na wakacje? Jedyne takie miejsce w Europie

Plaża nazywana przez wielu "polskim Dubajem" zajmuje 5,5 hektarów powierzchni. Nic dziwnego, że właśnie w tym miejscu Polacy pokładają swoje wakacyjne nadzieje.

Plaża w nadmorskim Jarosławcu określana często mianem "polskiego Dubaju" może być ostatnią deską ratunku podczas tegorocznych wakacji. Ogromna powierzchnia obiektu jest w stanie pomieścić turystów nawet z zachowaniem dystansu społecznego.

Nie wie, kim jest, ale mówi tylko po Polsku. Znaleźli go w Belgii, ważny apel policjiNie wie, kim jest, ale mówi tylko po Polsku. Znaleźli go w Belgii, ważny apel policjiCzytaj dalej

Polska plaża pokonała Holandię

Największa plaża w Polsce jest częściowo usypywana sztucznie. Położenie w granicach kameralnego kurortu oraz brak pobliskich ośrodków przemysłowych, czy ujść dużych rzek przekłada się na wyjątkową czystość kąpieliska. Co więcej, polska plaża jest rekordzistką w skali europejskiej.

W 2018 roku władze kurortu postanowiły dosypać kolejne 2,5 hektara powierzchni plaży. Początkowo, dodatkowa przestrzeń miała funkcjonować wyłącznie w okresie wakacyjnym. Po przybraniu gabarytów, 5,5-hektarowa plaża w Jarosławcu pokonała ówczesną rekordzistkę z Holandii. Od tej pory polska plaża zajmuje pierwsze miejsce pod względem powierzchni na całym kontynencie europejskim.

Bursztynowa plaża

Będąc w Jarosławcu, na pewno trzeba wybrać się w poszukiwanie morskich skarbów. Plaża serwuje turystom ogrom wyrzucanych przez wodę bursztynów. W samym mieście znajduje się nawet dedykowane Muzeum Bursztynu. Warto wspomnieć też o klifach, które rozciągają się na długości 2 kilometrów. Niektóre mają aż 45 metrów wysokości. Stanowią bardzo dobry punkt widokowy.

Dzisiaj grzeje: 1. Nic lepszego dziś już nie zobaczysz. Genialny film z Polski podbija internet
2. Janów Podlaski po głośnej kontroli. O "zbrodni na zwierzętach" mówi cała Polska, interweniował sam minister

Jarosławiec znajduje się w województwie zachodniopomorskim, niedaleko Słupska. Miasteczko utrzymuje się głównie z turystyki. Na plaży władze gminy cyklicznie organizowały imprezy plenerowe. Były też plany budowy boiska do gry w siatkówkę. Rokrocznie odbywa się tu również Międzynarodowy Bieg po Plaży. Trasa biegnie na dystansie 15 kilometrów, przez uliczki wsi, plażę, wzdłuż 45-metrowego klifu oraz przez las sosnowy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tuż przed porodem Małgorzata Rozenek dostała powalającą wiadomość. Nie mogła powstrzymać swojej reakcji
  2. Wyjechał na studia. Rodzice zostali z jego kotem i go oddali, reakcja właściciela wyciska łzy z oczu
  3. Milionom ludzi zagraża nie tylko koronawirus. Żywioł uderzy w środę za granicą
  4. Dziecko z Polski zaginęło 26 lat temu. Właśnie odnalazła się na drugim końcu świata?
  5. 97 milionów ludzi i żadnego zgonu. Nikt inny nie poradził sobie z epidemią tak jak oni
  6. Kibice mogą wrócić na stadiony już niedługo. Znamy szczegóły planu PZPN, decyzja zależy od jednego człowieka

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł