plaża zakaz paleniaFot. pixabay.com/ pikabum

Całkowity zakaz palenia na plaży. Jesteś za?

Plaża jest miejscem publicznym, jednak zakaz palenia nie jest tam jednoznacznie określony. Wiele miast decyduje się jednak całkowicie zakazywać papierosów. Tak jest na przykład w Gdyni czy w Gdańsku oraz wielu innych nadmorskich kurortach. Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

Plaża, mimo że jest miejscem publicznym, nie jest jednoznacznie objęta zakazem palenia. Wiele miast decyduje się jednak na jego wprowadzenie ze względu na wszechobecne śmieci, które w okolicach morza są szczególnie niebezpieczne.

Joanna nie żyje, miała tylko 28 lat. Dramat w ChorwacjiJoanna nie żyje, miała tylko 28 lat. Dramat w ChorwacjiCzytaj dalej

Czy plaża powinna być wolna od papierosów?

Papierosy na plaży teoretycznie są zabronione, jednak w wielu miejscach nie jest to jednoznacznie określone, przez co często dochodzi do naginania tego przepisu. Takie miasta jak Gdańsk czy Gdynia zdecydowały się objąć wybrzeże całkowitym zakazem palenia.

Prawdziwą plagą mórz i oceanów są wszechobecne śmieci, które zwierzęta wodne często mylą z jedzeniem, co doprowadza do ich śmierci. Według danych ministerstwa środowiska w Berlinie, niedopałki papierosów stanowią prawie jedną dziesiątą (9 proc.) wszystkich śmieci na plażach Bałtyku. Filtry papierosowe są również na drugim miejscu, jeśli chodzi o zaśmiecanie wód morskich.

Dzisiaj grzeje: 1. Bałtyk odkrył swoją mroczną tajemnicę. Świat poznał prawdę
2. Wraca temat podwyżek dla polityków. Prace po cichu już rozpoczęte, poznaliśmy szczegóły

Problem ekologii jest jednym z głównych powodów, dla którego warto rozważyć absolutny zakaz palenia na plażach. Niektórzy palacze twierdzą jednak, że zawsze wyrzucają niedopałki do śmieci, co z pewnością jest właściwą praktyką. Odpowiedzią na ten argument jednak może być też kwestia nieprzyjemnie pachnącego dymu, sprawa więc nie jest łatwa. Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Zachęcamy do dyskusji w komentarzach na Facebooku.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Turysta chciał być zabawny i wepchnął małpę do wody. Natychmiast dostał lekcję, którą zapamięta do końca życia
  2. Deep Blue – jeden z największych rekinów w historii zarejestrowanych na nagraniu
  3. Zdjęcia Dody z wakacji mogą się schować. W sieci pojawił się jej filmik, wszystko widać. Przesada?
  4. Myśleli, że znaleźli na plaży zwykły kawałek drewna. Prawda okazała się druzgocząca, nagranie odbiera apetyt
  5. Kasia spojrzała na stoisko z pamiątkami w Sopocie i prawie zemdlała. Absurdalne, co znalazła
  6. Turysta chciał być zabawny i wepchnął małpę do wody. Natychmiast dostał lekcję, którą zapamięta do końca życia

Następny artykuł