Plaża w czasie epidemii koronawirusaFot. Wikimedia.org/Ejdzej/Public domain

Chodzi o parawany i kolejki po rybę i frytki. Powiedział prawdę o wakacjach nad Bałtykiem

Plaża to bezpieczne miejsce w czasie epidemii? Na to pytanie odpowiedział wirusolog. Dał też kilka porad, które pomogą uchronić się przed zakażeniem w czasie wakacyjnego wypoczynku.

Plaża to miejsce, w którym wielu obawia się zakażenia koronawirusem. Wynika to z tego, że jest przepełnione turystami z różnych regionów Polski. Do tego wiele osób nie stosuje się do restrykcji, które mają zapewnić bezpieczeństwo. Sytuację ocenił wirusolog dr hab. Tomasz Dzieciątkowski.

Zakażony Polak namierzony na rajskiej wyspie. Co się dzieje?Zakażony Polak namierzony na rajskiej wyspie. Co się dzieje?Czytaj dalej

Plaża bezpieczna w czasie epidemii?

Doktor powiedział, że plaże są miejscem względnie bezpiecznym. Przebywając na świeżym powietrzu w miejscu, gdzie często wieje wiatr, ryzyko zakażenia się zmniejsza. Dodatkowo w obecnej sytuacji pomocny może być szeroko krytykowany polski zwyczaj, czyli stawianie parawanów. Dzieciątkowski zaznaczył jednak, że to nie oznacza, że będąc na wakacjach, ryzyko zachorowania jest zerowe. Plażowaniu towarzyszy temu jednak również inny aspekt, który może być już niestety ryzykowny.

- Na plaży raczej się nie zarazimy, ale ustawiając się bez maseczki w kolejce po rybkę, frytki czy piwo albo idąc do restauracji - owszem, wtedy ryzyko zakażenia SARS-CoV-2 wzrasta — powiedział wirusolog. Ekspert wypowiedział się też na temat tego, które miejsca najlepiej wybierać. Poleca unikanie popularnych miejscowości turystycznych.

Dzisiaj grzeje: 1. Tragiczny wypadek był jak wyrok, paraliż objął znaczną część ciała. Marcin Prokop zdecydował się ruszyć z pomocą
2. Działali błyskawicznie. Plażowicze stworzyli łańcuch życia, trwa walka o życie

3. Wypłacając pieniądze z bankomatu możesz się mocno zdziwić. Czekają duże zmiany przy wypłatach

- Najbezpieczniejsze miejsca to takie, w których nie ma nadmiaru innych ludzi. W związku z tym kultowe powiedzenie "rzucić wszystko i jechać w Bieszczady" jest obecnie aktualne jak nigdy, a mówiąc poważnie, radziłbym rodzinom zastanowić się nad wyjazdem pod namiot albo do jakiegoś małego pensjonatu w górach czy na głębokich Mazurach - radzi Dzieciątkowski.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kolejna wpadka Filipa Chajzera. Na wizji padły niewybredne komentarze, widzowie mają już dość
  2. Media podają druzgocącą informację. 46-letni gwiazdor doznał zawału serca, fani pogrążeni w żałobie
  3. Uczestniczka "Rolnik Szuka Żony" wzięła ślub i to wcale nie z rolnikiem. Ujawniła prawdę, która może się nie spodobać wielu widzom
  4. Wielki smutek Kasi Skrzyneckiej. Nie stać jej na wakacje w ukochanym kraju
  5. 69 osób nie żyje, pili skażony napój w restauracjach. Dramatyczna wiadomość ze świata
  6. Pilny apel o ewakuację ludzi. Sytuacja na południu Europy wymyka się spod kontroli
  7. Dziecko zostało samo z opiekunką, kiedy zaczęło krzyczeć. Kot rzucił się na pomoc

Źródło: parenting.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł