PKP właśnie ogłosiłoFot. wikimedia.commons/ kaffeeeinstein/ CC BY-SA 2.0/ https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/deed.en

PKP właśnie ogłosiło. Pasażerowie łapią się za głowy

PKP właśnie ogłosiło najnowszą decyzję. Postanowiono wprowadzić istotne zmiany, które mają wpłynąć na jakość podróży pasażerów. W komunikacie spółka uargumentowała nowe zasady, które wejdą w życie już niedługo. Takich zmian usługobiorcy mogli się nie spodziewać. Czego dotyczyło będzie nowe rozwiązanie PKP?

PKP poinformowało o zmianach, jakie czekają pasażerów. Z komunikatu spółki dowiedzieliśmy się o wprowadzeniu nowego systemu rezerwacji, który ma wpłynąć na podróże Polaków. Takiej decyzji usługobiorcy mogli się nie spodziewać. Skutki nowego rozwiązania będzie można odczuć już w październiku br. Rozmieszczenie podróżujących ma ulec zmianie.

1 listopada będzie zakaz przemieszczania się? Jest odpowiedź Rządu. Wszystko jasne1 listopada będzie zakaz przemieszczania się? Jest odpowiedź Rządu. Wszystko jasneCzytaj dalej

Jak dotąd PKP sprzedawało miejsca do kolejnego wagonu dopiero po zapełnieniu pierwszego. Teraz ma się to zmienić. Dzięki nowemu rozwiązaniu prowadzenia rezerwacji rozmieszczenie zamówionych miejsc przez pasażerów ma być bardziej równomierne. Problem związany z rozsadzaniem podróżnych poruszany był już w sierpniu przez portal Onet.pl.

PKP wprowadza nowy system rozmieszczania rezerwacji pasażerów

W związku z nierównomiernym rozmieszczaniem rezerwacji w wagonach, PKP postanowiło wprowadzić nowy system, który ma wpłynąć pozytywnie na komfort podróży pasażerów oraz bezpieczeństwo. W mediach pojawił się komunikat przewoźnika, zgodnie z którym zmodyfikowano dotychczasowy algorytm przydzielania miejsc podróżnym rezerwującym bilety.

Obecnie rezerwacjom w PKP będą w pierwszej kolejności przydzielane skrajne miejsca w kolejnych przedziałach. Dopiero po ich zajęciu dopełniane będą kolejne. Dzięki temu podróżni mają być rozmieszczani bardziej równomiernie we wszystkich wagonach. Chociaż nowy sposób obejmuje połączenia już od 18 września, to efekty w pełni będzie można odczuć dopiero 18 października. Ma to związek z 30-dniowym okresem przedsprzedaży biletów na kursy krajowe.

Dzisiaj grzeje: 1. Media informują, Dorota Gardias ma koronawirusa, jej stan jest poważny. Zwiedziła całą Polskę, do zakażenia doszło w najmniej spodziewanym miejscu
2. Beznadziejne wieści dla emerytów, nie ma żadnych wątpliwości. Wszyscy żyli w błędzie?
3. Już nie ma odwrotu. Rząd wydał dziś rozporządzenie, ogromny cios dla turystyki

Już wcześniej PKP wprowadziło inne rozwiązanie. Po 5 sierpnia zwracanie i wymienianie biletów w systemie e-IC stało się łatwiejsze. Wcześniej podróżni mieli 15 minut na dokonanie zakupu oraz 30 minut na wymianę biletu. Obecnie czas ten wynosi do 5 minut przed odjazdem pociągu. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o opóźnieniach w PKP.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pogrążony w rozpaczy pies cały czas siedział w kącie. Kobieta zabrała go do domu, niewiarygodne jak się zmienił
  2. Mężczyzna otworzył wojskową konserwę z 1900 roku. Zawartość zwaliła go z nóg [wideo]
  3. Jackowski przekazał najnowszą wizję, część widzów zamarła. Chodzi o Polaków za granicą
  4. PKP właśnie ogłosiło. Pasażerowie łapią się za głowy
  5. Policja pilnie prosi o pomoc, ujawniła nagranie z monitoringu. Całe Tatry drżą z obaw
  6. Biedronka ma dla klientów słodki prezent za zakup karm dla zwierząt. Oferta wkrótce się kończy

Źródło: Onet.pl

Następny artykuł