PKP wpadka czeskiej koleiFot. Pixabay.com/fotostepan

Oburzające zachowanie czeskiego przewoźnika. Nie informował Polaków, pociągi nie jeżdżą

PKP zdaniem wielu turystów miało się zmobilizować po tym, jak na polski rynek wszedł czeski przewoźnik. Konkurencja działa na korzyść klientów, niespodziewanie jednak doszło do oburzającej wpadki naszego sąsiada.

PKP bezustannie zmaga się z falą krytyki ze strony pasażerów. Tłumy w wagonach oraz opóźnienia potrafią doprowadzić do białej gorączki, odpowiedzią na ten problem miał być jednak czeski Leo Express. Konkurencja miała być zbawienna dla polskiego przewoźnika, a przynajmniej taką nadzieję miała część turystów. Teraz jednak okazuje się, że pociągi naszego sąsiada również mają poważne problemy, które ujawniły się już 3 miesiące po rozpoczęciu przejazdów.

Koronawirus w dwóch krajach graniczących z Polską. Najnowszy przypadek potwierdzonyKoronawirus w dwóch krajach graniczących z Polską. Najnowszy przypadek potwierdzonyCzytaj dalej

Nie tylko PKP ma problemy

W grudniu ubiegłego roku Leo Express uruchomił trasę w Wrocławia do czeskiej Pragi. Jak twierdzi przewoźnik, połączenie cieszyło się sporym zainteresowaniem, jednak szybko pojawiły się problemy.

Czeska firma niespodziewanie anulowała bilety, które pasażerowie kupili na kursy po 23 lutego. Nikt o niczym nie wiedział, a strona przewoźnika uniemożliwiła ponowne kupno biletów na tę trasę. Okazuje się, że związane jest to z modernizacją linii kolejowej w Czechach.

- Do Pragi jeździmy od grudnia, już trzy miesiące. Połączenie cieszy się od początku bardzo dużym zainteresowaniem pasażerów i turystów. Nie ma mowy o jego likwidacji. Czesi wstrzymują połączenie w marcu i kwietniu na czas przeprowadzenia modernizacji linii kolejowej po stronie czeskiej - stwierdził w rozmowie z Gazetą Wrocławską Michał Nowakowski, rzecznik dolnośląskiego marszałka.

Dzisiaj grzeje: 1. Samolot z 200 osobami na pokładzie pilnie zawrócony. Piloci dostrzegli niebezpieczeństwo
2. Wciąż możesz je mieć między gratami. Jednego jesteś w stanie sprzedać nawet za ponad 1 tys. zł

Utrudnienia w przejazdach i prace na torach się zdarzają, brak informacji ze strony czeskiego przewoźnika jest jednak bardzo niepokojący.Jak podaje Gazeta Wrocławska, pociągi mają wrócić na szyny 30 kwietnia, jednak z takim podejściem PKP nie będzie musiało jednak obawiać się konkurencji.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niedługo po śmierci taty Antek Królikowski pokazał zdjęcie ojca. Ciężko opanować łzy
  2. Rewelacyjny przepis na kotlety mielone po lwowsku Magdy Gessler. Zasmakujesz i nigdy innych nie zrobisz
  3. Polka mieszka w czerwonej strefie we Włoszech. "Straszna panika, radzimy sobie, jak możemy"
  4. LOT ma błyskawiczną ofertę dla turystów. Niewiele czasu, by kupić najtańsze bilety
  5. Nowe biuro podróży na polskim rynku. Turyści mają ogromny powód do radości, kusząca oferta
  6. Nie żyje legenda wśród polskich trenerów. Przegrał ze straszną chorobą, smutne informacje

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł