pkp i polregiofot. flickr.com/Janusz Jakubowski/CC BY-SA 2.0/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/

Przełomowe zmiany w polskiej kolei już za kilka dni. W końcu, tysiące pasażerów czekało

PKP oraz Polregio zapowiedziały przełomowe zmiany, z których ucieszą się tysiące pasażerów. Z efektów będziemy mogli skorzystać już za kilka dni. Pierwsze przejazdy zostały uruchomione 2 tygodnie temu, a teraz doczekamy się zupełnie nowych tras.

PKP i Polregio wznowiły połączenia międzynarodowe z państwami ze strefy Schengen. Pierwsze pociągi za granicę wyruszyły już dwa tygodnie temu. Teraz dołączą do nich kolejne, które będą nie lada przełomem dla mieszkańców polskich miast, którzy czekali na uruchomienie połączeń u siebie.

Ostrzeżenie drugiego stopnia od IMGW. Zagrożenie dla połowy krajuOstrzeżenie drugiego stopnia od IMGW. Zagrożenie dla połowy krajuCzytaj dalej

PKP i Polregio wznawiają kolejne połączenia międzynarodowe

Polregio w pierwszej kolejności 14 czerwca odmroził połączenia ze Szczecina do Berlina oraz Lubeki. Urząd Transportu Kolejowego poinformował, że już 1 lipca dołączą do nich pociągi międzynarodowe na trasach: Zgorzelec - Goerlitz, Tuplice - Forst (Lausitz), Rzepin - Frankfurt nad Odrą oraz Gorzów Wielkopolski - Berlin. Wróci również połączenie sezonowe w relacji Białystok - Kaunas (Kowno) od 3 lipca.

Według informacji UTK po 3-miesięcznej przerwie swoje połącznia wznawia również PKP. Pierwsze pociągi przewoźnika wyruszyły 22 czerwca w kierunku Niemiec, Czech i Austrii. W kolejnych dniach narodowy przewoźnik poszerzał swoją ofertę o kolejne stacje. Obecnie możemy dojechać między innymi do Berlina, Wiednia, Ostrawy czy Pragi.

Dzisiaj grzeje: 1. Wykryto plagę nad polskim morzem. Zamknięto uwielbiane kąpielisko, pierwszy raz w tym roku
2. Kolejne limity na gotówkę w drodze. Wypłacenie pieniędzy już nie będzie takie łatwe

Urząd Transportu Kolejowego poinformował, że ze względu na obowiązujące przepisy w dalszym ciągu niemożliwe jest uruchomienie połączeń w kierunku Ukrainy, Białorusi oraz Rosji. Przypomina jednocześnie, że w dalszym ciągu w środkach transportu zbiorowego w Polsce istnieje obowiązek zakrywania ust oraz nosa podczas całej podróży.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Znamy wyniki badań skoczków na COVID-19. Zarazili się od Adama Małysza?
  2. Kościół wprowadza zupełnie nowe zasady. Przy ołtarzu będzie obowiązywało coś, co nie miało miejsca od początku epidemii
  3. Tata zrobił córce zwykłe zdjęcie na wakacjach. Dopiero w domu zobaczyli szczegół, w który trudno uwierzyć
  4. Martyna Wojciechowska potwierdziła radosną nowinę. Na temat podróżniczki zrobiło się gorąco w sieci. Sypią się gratulacje
  5. Od wtorku znów mają nakaz noszenia maseczek, ludzie nie mogą uwierzyć. Wiadomość o sytuacji w Europa
  6. Pies tonął na jej oczach. Właścicielka rzuciła się do wody, fale przykryły ją

źródło: Onet

Następny artykuł