PKP wprowadza zmianyFot. flickr.com/ Dariusz Sieczkowski/ CC BY 2.0/ https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

Duże zmiany w PKP. Polacy będą bardzo zadowoleni. Podróżni odczują zmianę

PKP nieustannie zmienia się na potrzeby pasażerów. Nowe połączenia, atrakcyjne promocje i nowoczesne rozwiązania podnoszą komfort podróży. Zmiany są zauważalne każdego roku.

PKP modernizuje składy kolejowe, by podróżni mogli szybko i w komfortowych warunkach dotrzeć do celu. Urząd Transportu Kolejowego raportuje postępy prac, dzięki czemu możemy zobaczyć, jak wiele zmieniło się w ostatnich latach. Już niedługo zapomnimy o starych i dusznych przedziałach, w których trudno było zadzwonić ze względu na słaby sygnał.

Nie żyje prowadzący Nie żyje prowadzący "Milionerów". Z jego ust padały pytania z geografii. Świat nie wierzyCzytaj dalej

PKP stawia na wygodę pasażerów

Na koniec ubiegłego roku 45 proc. z 1 tys. 940 wagonów kolejowych było już wyposażonych w klimatyzację. Jak podaje UTK, rok wcześniej odsetek takich wagonów wynosił tylko 36 proc. Zmiany zachodzą tak szybko, jak jest to możliwe ze względu na ciągłe użycie taboru. Klimatyzacja nie jest jednak jedynym udogodnieniem, na które mogą liczyć pasażerowie. O jednym z nich pisaliśmy juz wcześniej.

- Inwestycje taborowe zaczynają się przekładać na komfort podróżowania. Z roku na rok zwiększa się odsetek pociągów wyposażonych w takie udogodnienia jak klimatyzacja i co ważne - komfortowo można jechać nie tylko w dalekie trasy, ale także w trakcie codziennych dojazdów do szkoły czy pracy - skomentował dane Ignacy Góra, prezes UTK, cytowany przez Onet.

Dzisiaj grzeje: 1. Polskę obiegły tragiczne informacje. Nie żyje Ewa Tyburczyk
2. IMGW wydał pilne ostrzeżenie. Na południu Polski będzie niebezpiecznie
3. Waloryzacja 2021 może być największa od dekady. Znamy już pierwsze kwoty

Nawiązanie połączenia będzie łatwiejsze

W danych urzędu możemy znaleźć również informację o montażu urządzeń, pozwalających na dostęp do sieci Wi-Fi. Zainstalowano je w połowie elektrycznych zespołów trakcyjnych, lecz w przypadku tradycyjnych wagonów takie wyposażenie było tylko w co 14. wagonie. Według UTK niemal 25 proc. elektrycznych zespołów trakcyjnych wyposażona jest we wzmacniacze sygnału komórkowego. To pozwala na swobodne prowadzenie rozmów telefonicznych, nawet w miejscach, gdzie zwykle brakuje zasięgu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Z ostatniej chwili: Nie żyje Kinga Domańska
  2. Adam Małysz czuje się skrzywdzony przez kibiców. Szczera wypowiedź mistrza
  3. Brat Jacka Kurskiego nie chce go znać? Wielki konflikt, o którym się nie mówi: "Odreagowujesz kłamliwym atakiem na rodzinę"
  4. Córka Adama Małysza wstawiła piękne zdjęcia. Była w magicznym miejscu
  5. Turystka na szlaku spotkała niedźwiedzia. Trudno uwierzyć, co się stało później [film]
  6. Pięknie jak w Mielnie, ale dużo taniej. Polski kurort, który uwielbiają turyści
  7. Suczka przez całe życie mieszkała w klatce. Nagrano moment, gdy po raz pierwszy wyszła na trawę

Źródło: Onet

Następny artykuł