PKP prezenty dla pasażerówFot. Wikipedia.org/Actuell37/CC BY 4.0/https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.pl

PKP ma prezenty. Każdy pasażer dostanie rzeczy za darmo

PKP powoli wraca na tory i ma prezent dla swoich pasażerów. Niezwykle praktyczne podejście, które powinno pozytywnie wpłynąć na kwestie bezpieczeństwa w pociągach.

PKP również bardzo dotkliwie odczuło pandemię koronawirusa w Polsce. Liczba pociągów kursujących po kraju musiała zostać bezwzględnie ograniczona, a poniesione straty są ogromne. Odmrażanie gospodarki sprawia jednak, że powoli składy wracają na tory, choć podróżowanie wciąż jest utrudnione. Przestrzegać trzeba szeregu instrukcji oraz nakazów, które mają poprawić bezpieczeństwo i zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Aby w tym pomóc, polska kolej wprowadziła dla podróżnych specjalne prezenty, które dostaniemy za darmo w pociągu.

100 strażaków ruszyło do akcji, ogromny ogień strawił część molo. Informacja o gigantycznym pożarze za granicą100 strażaków ruszyło do akcji, ogromny ogień strawił część molo. Informacja o gigantycznym pożarze za granicąCzytaj dalej

PKP przygotowało gratisy dla pasażerów. Wszystko przez pandemię

Express Intercity Premium, czyli tzw. Pendolino, wraca w ograniczonym zakresie na tory. Wielu nie mogło doczekać się tej chwili, pamiętać trzeba jednak o wielu obostrzeniach oraz rygorze sanitarnym. To właśnie z nim związane są darmowe gratisy dla pasażerów.

Jest to tzw. pakiet ochrony osobistej, który każdy podróżny dostanie od drużyny konduktorskiej. Jak podaje Wprost, znajdują się w nim jednorazowe rękawiczki, chusteczki dezynfekujące oraz maseczka ochronna na twarz. Nikt nie musi za nie płacić, każdy natomiast ma obowiązek stosować się do nowych zaleceń obowiązujących w pociągach.

Obowiązuje m.in. ograniczenie liczby miejsc do 50%, by zachować dystans między ludźmi. Po drugie przygotować się należy na to, że oferta Wars zostaje zawieszona - czasowo usługi gastronomiczne nie będą dostępne w żadnym pociągu.

Dzisiaj grzeje: 1. Poszli na nabożeństwo, ok. 40 osób zakażonych koronawirusem. Niewiarygodne wiadomości od naszych sąsiadów
2. Zakaz podlewania ogrodów coraz częstszy. Czy trzeba się do niego stosować?

PKP wprowadza również specjalne działania w pociągach. Przy wykorzystaniu najnowszej metody, częściej dezynfekowane, czyszczone i odkażane są składy. Drużyna konduktorska pracująca na pokładzie została też powiększona - na wypadek jakiegokolwiek problemu bądź konieczności udzielenia pomocy pasażerowi.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ognisko koronawirusa w kościele. 40 osób zakażonych po nabożeństwie
  2. Chłopiec zobaczył swojego zaginionego mopsa. Reakcja dziecka wyciska łzy z oczu
  3. Tysiące Polaków mogą poczuć ogromne rozczarowanie. Chodzi o Boże Ciało
  4. Pandemia uderzyła, tysiące zachorowań i zmarłych. Nowy kraj na drugim miejscu najbardziej poszkodowanych na świecie
  5. Najpiękniejsza pilot na świecie? Podbija serca internautów
  6. Smutna wiadomość z samego rana. Znany piłkarz nie żyje. Zginął w tragicznym wypadku, miał tylko 45 lat

Źródło: Wprost

Następny artykuł