PKP ma niespodziankę dla dzieciFot. Flickr.com/Janusz Jakubowski/CC BY-SA 2.0/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0

Wielka niespodzianka dla milionów Polaków. Darmowe przejazdy dla wielu w jeden dzień

PKP ma specjalną ofertę dla milionów Polaków. Już od dziś można pobrać darmowy bilet na przejazd w czerwcu. Wakacyjny wyjazd można zaplanować tak, by skorzystać z oferty i dużo zaoszczędzić.

PKP przygotowało specjalną ofertę z okazji Dnia Dziecka. Już 1 czerwca wszyscy Polacy mający nie więcej niż 16 lat, mogą pojechać za darmo jednym z wielu pociągów na wybranej przez siebie trasie. Dla rodziców również pojawiła się zniżka, dlatego warto zaplanować wyjazd właśnie tego dnia. Wyjeżdżając całą rodziną, można zaoszczędzić od kilkudziesięciu do kilkuset złotych.

Minister ma genialne wieści dla całej Polski. Kamień z serca, wielka ulgaMinister ma genialne wieści dla całej Polski. Kamień z serca, wielka ulgaCzytaj dalej

PKP ma prezent dla najmłodszych

Już od 20 maja można zarezerwować przez internet bilet i wybrać sobie miejsce. Darmowe przejazdy obowiązują na wszystkich trasach w wagonach drugiej klasy. Do wyboru są pociągi Express InterCity Premium (EIP), Express InterCity (EIC), InterCity (IC) oraz Twoich Linii Kolejowych (TLK).

Na stronie PKP czytamy, że dzieci powinny mieć ze sobą dokument poświadczający ich wiek. Maluchy do 4 roku życia nie potrzebują bilety, a pozostałe mogą go pobrać ze strony lub odebrać u konduktora. Taki bilet obowiązuje na ten przejazd, na który został wystawiony. Przy rezerwacji internetowej trzeba pamiętać o wyborze miejsca, któe jest ważne ze względu na pandemię.

Dzisiaj grzeje: 1. Wielka akcja na południu Polski. Służby miały poważne kłopoty
2. Nowe zasady dla par młodych. Od przyszłego miesiąca zmiany w weselach, już znamy szczegóły

Opiekunowie mogą liczyć na 30-procentową zniżkę na przejazdy 1 czerwca. Warunkiem jest kupno "Biletu Rodzinnego", który obejmuje miejsca dla 2-5 osób. Co najmniej jedna z osób w grupie musi mieć mniej niż 16 lat, by bilet był ważny. PKP przywracają kolejne połączenia, a już 22 maja na tory powrócą pociągi Pendolino. Będą kursowały na trasie Kraków - Warszawa - Trójmiasto.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Można dostać nawet 10 tysięcy złotych mandatu za drobne przewinienie na mieście. Każdy powinien je poznać
  2. Dramat w lesie. Ktoś porzucił psa w katastrofalnym stanie. Prezydent zareagował
  3. Milionom ludzi zagraża nie tylko koronawirus. Żywioł uderzy w środę za granicą
  4. Dziecko z Polski zaginęło 26 lat temu. Właśnie odnalazła się na drugim końcu świata?
  5. 97 milionów ludzi i żadnego zgonu. Nikt inny nie poradził sobie z epidemią tak jak oni
  6. Tragiczna śmierć popularnego gwiazdora. Zginął na oczach swojego małego synka

Źródło: Onet

Następny artykuł