PKP ponownie z covidem?Fot. wallpaperflare.com/ domena publiczna (zdjęcie ilustracyjne)

Sanepid apeluje. Koronawirus w pociągu. Zagrożeni pasażerowie popularnej trasy

PKP kolejny raz stały się obiektem kontrowersji za sprawą pasażera zakażonego covidem. Sanepid już teraz zareagował na wstępne podejrzenia i apeluje do współpodróżujących o pilne stawienie się do najbliższej stacji sanitarno-epidemiologicznej.

PKP na jednej z popularniejszych tras w kraju prawdopodobnie obsługiwały pasażera zakażonego koronawirusem. Sanepid podał już terminy połączeń i dokładny wagon, w którym przemieszczał się podejrzany nosiciel.

Dantejskie sceny w Gdańsku. Błagali o pomoc. Finał był tragicznyDantejskie sceny w Gdańsku. Błagali o pomoc. Finał był tragicznyCzytaj dalej

PKP ponownie pod okiem sanepidu

Jak podają dziennikarze Onetu, 26 sierpnia potencjalny nosiciel covidu poruszał się składem PKP na trasie Warszawa Centralna-Białystok (odjazd o 8:55 - wagon nr 4) lub Białystok-Warszawa Centralna (odjazd o 13:45 - wagon nr 7). Stołeczny sanepid już teraz wystosował oficjalny komunikat do współpasażerów.

Według cytowanego przez Onet komunikatu służb sanitarnych, pasażerowie, którzy podróżowali na tych trasach składami PKP, proszeni są o pilne stawienie się w warszawskiej stacji sanitarnej, lub jednostce odpowiedniej do swojego miejsca zamieszkania. Jak zaznaczają sami inspektorzy, priorytetem jest obecność osób z objawami charakterystycznymi dla covidu.

Sanepid apeluje o kontakt. PKP kolejny raz z covidem?

Osoby, które podejrzewają u siebie objawy covidu po podróży składem PKP, proszone są o osobiste stawienie się w jednostce lub kontakt za pośrednictwem adresu mailowego - koronawirus@pssewawa.pl. Alternatywą może być również lekarz pierwszego kontaktu. Co ważne jednak sanepid nie podaje pewnej informacji, która mogłaby zaważyć na losach pasażerów.

Dzisiaj grzeje: 1. Tylko najbliżsi wiedzieli. Choroba powoli wyniszczała Beatę Pawlikowską, wstrząsające wyznanie
2. "Wiadomości" nie dają za wygraną. Materiał na TVP Info mógł zdezorientować tysiące widzów?
3. Gigantyczne kłęby dymu, kolejne zastępy straży w drodze. Pożar jest bezlitosny, mamy nagranie

Państwowa Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Warszawie nie podała do informacji publicznej podstawowych informacji o zakażonym. Jak na razie sanepid nie potwierdził, czy zakażony był członkiem personelu PKP, czy pasażerem składu. Co ciekawe, wcześniej podobny przypadek odnotowano na trasie do Lublina.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gdy odnalazł zaginiony telefon, zdębiał. W galerii pojawiły się niesamowite zdjęcia złodziei
  2. Tajemnica Stanów Zjednoczonych wyszła na jaw. Pracowali nad tym 20 lat, eksperci aż osłupieli
  3. Zrobił pozornie zwykłe zdjęcie klifu. Kiedy wrócił do domu zauważył szczegół, od którego włos się jeży
  4. Niewiarygodne, co wyprawiali w centrum miasta w biały dzień. Przechodnie mieli mdłości, ogromny wstyd
  5. Pilny apel policji, w Niemczech odkryto zwłoki Polaka. Za pomoc ogromna nagroda
  6. Zauważył nowo narodzonego jelonka na drodze. Kierowcy nagrali, co z nim zrobił

Źródło: Onet

Następny artykuł