pkp szybciejFot. Wikipedia.org/Piotr Michalak

PKP wprowadza kolejne zmiany, pasażerowie mogą świętować. Przejazd w końcu będzie o wiele krótszy

PKP ma doskonałe informacje dla pasażerów. Osoby jeżdżące pociągami w końcu nie będą traciły aż tak wiele czasu, a wszystko dzięki zmianom w Pendolino. Maszyny pojadą zdecydowanie szybciej, przeprowadzono już testy.

PKP jest jednym z najpopularniejszych przewoźników w naszym kraju, który jednak bezustannie wywołuje ogormne kontrowersje. Pasażerowie często narzekają na opóźnienia, niewygodne pociągi czy przepełnione wagony, w koncu jednak firma przewozowa ma dobre informacje dla Polaków.

W Australii w końcu spadł deszcz. Niestety eksperci przed nim ostrzegają, może być jeszcze gorzejW Australii w końcu spadł deszcz. Niestety eksperci przed nim ostrzegają, może być jeszcze gorzejCzytaj dalej

Jak wynika z najnowszych doniesień, już wkrótce podróż PKP będzie zajmowała o wiele mniej czasu na jednym odcinku. Specjaliści zapewniają, że pociągi mogą jeździć z prędkością nawet do 200 km/h i będzie to w pełni komfortowe oraz bezpieczne dla osób w maszynie. Z pewnością wielu turystów będzie zachwyconych na wieść o tym, że trasa z Warszawy do Gdańska zajęłaby jedynie 2 godziny.

PKP wkrótce pojedzie o wiele szybciej?

PKP PLK przekazało informacje, że odbyły się testowe przejazdy pociągów, których zadaniem było sprawdzenie urządzeń systemu oraz pracy składu w przypadku osiągania o wiele wyższych prędkości niż do tej pory. To już kolejny test z rzędu, który być może jest zapowiedzią znaczących zmian w czasach przejazdu połączeń, które z pewnością ucieszą pasażerów.

- W styczniu odbyły się też przejazdy lokomotywy luzem i lokomotywy z wagonami pasażerskimi. Sprawdzane były oddziaływania pomiędzy torem a pojazdem, oddziaływania aerodynamiczne na elementy infrastruktury przytorowej. Badano wydajność systemu zasilania oraz współpracę pantografu z siecią trakcyjną. Testowane było działanie systemów radiołączności pociągowej - podaje PKP.

Pasażerowie byli by zachwyceni

Jak na razie testy zakładają rozwijanie maksymalnej prędkości jedynie na 1/3 długości trasy, jednak już to pozwala na oszczędzenie nawet do 20 minut na odcinku Warszawa-Gdańsk. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, być może szybciej będzie można podróżować również na innych odcinkach. Zgodnie z doniesieniami medialnymi, zmiany na odcinku od stolicy nad morze mają zostać wprowadzone na stałe już od czerwca bieżącego roku, świętować więc mogą wszyscy turyści i podróżni regularnie pokonujący ten odcinek. Pozostałym Polakom pozostaje nadzieja, że wkrótce rozwiązanie to zacznie być wprowadzane szerzej.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Piekło w warszawskim autobusie. Koszmar niepełnosprawnej trwał kilka godzin
  2. Kolor ziemniaka jest istotny dla naszego zdrowia. Szczególnie jednego powinniśmy unikać
  3. Niesamowicie zuchwała kradzież z warszawskiego hotelu. Jakim cudem nikt nie zauważył?
  4. Najsłodszy samolot w historii wzbija się w niebo. Wygląda niesamowicie uroczo i lata też z Europy
  5. Pilna ewakuacja, pożar na lotnisku. Wszystkie loty zostały odwołane, wiadomości zza granicy niepokoją
  6. Wielu Polaków chciało mu pomóc. Niestety, nie żyje Patryk

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł