PKP nowy programFot. Kancelaria Senatu Rzeczypospolitej Polskiej CC BY-SA 3.0 pl Wikipedia

Nowy program rządu "plus". Lawina wniosków, Polacy chcą korzystać

PKP otrzymało wiele wniosków od Polaków. Wszystko przez nowy program rządowy, który szybko wzbudził zainteresowanie wśród obywateli. Szczegóły przedstawili przedstawiciele PKP PLK oraz ministerstwo. Okazało się, że program, który skierowany jest do miast, spotkał się z licznymi odpowiedziami. Efekt zmian mogą odczuć miliony osób.

PKP przyjęło już prawie sto wniosków w sprawie nowego programu rządowego, dzięki któremu miasta mogą liczyć na dofinansowanie. Wiele wskazuje na to, że projekt spotkał się z dużym zainteresowaniem. Jednym z jego zadań jest walka z tak zwanym wykluczeniem komunikacyjnym. Szczegóły oraz warunki korzystania z dofinansowania przekazali przedstawiciele PKP PLK oraz Ministerstwo Infrastruktury.

Wprowadzają sankcje na kraje bałtyckie. Czarny scenariusz się spełniaWprowadzają sankcje na kraje bałtyckie. Czarny scenariusz się spełniaCzytaj dalej

Jak informuje Polskie Radio, PKP otrzymało już 96 wniosków związanych z programem "Kolej Plus". Ta forma dofinansowania została ogłoszona już na początku 2020 roku, a jej celem jest przywrócenie nieużywanych linii kolejowych, by zwalczyć tak zwane wykluczenie komunikacyjne. Projekt umożliwia samorządom wnioskowanie o przywrócenie połączeń, remonty i inwestycje, które zrewitalizowałyby poszczególne odcinki.

PKP otrzymało już wnioski o "Kolej Plus"

Wnioski, które trafiły już do PKP, pokazują, że zainteresowanie programem "Kolej Plus" rośnie. Projekt jest adresowany przede wszystkim do miast z liczbą mieszkańców powyżej dziesięciu tysięcy. Dofinansowanie wynosi ponad pięć i pół miliarda złotych. Samorządy muszą natomiast mieć miliard złotych wkładu własnego.

Jak dotąd wnioski do PKP złożyły samorządy z województwa śląskiego (19), podkarpackiego (11), małopolskiego i mazowieckiego (po 9) i mają łączną wartość 25 miliardów złotych. 71 z nich dotyczy modernizacji, rewitalizacji, odbudowy, bądź budowy nowych linii kolejowych, natomiast 25 wniosków obejmuje łącznice, mijanki, urządzenia sterowania ruchem kolejowym czy przebudowę układów torowych. Pojawiła się również propozycja budowy przystanków, wiaduktów, czy ścieżek rowerowych.

Dzisiaj grzeje: 1. Największy dobowy bilans zmarłych od czerwca. MZ podało najnowszy raport
2. Znoszą zakaz w Polsce. Chodzi o czerwone strefy
3. Złe wieści dla klientów polskich banków. Poczują konsekwencje decyzji NBP

Chociaż PKP otrzymało wnioski między innymi o budowę wiaduktów oraz ścieżek rowerowych, nie wiadomo jescze, czy zostaną uwzględnione. Projekty będą analizowane do 26 listopada 2020 roku. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o znoszeniu zakazu w Polsce.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tragiczny finał przerażającego wypadku. Auto stanęło w płomieniach, nie żyje 20-letni polski piłkarz
  2. 42-letnia pogodynka zmarła niespodziewanie. Kilka dni temu napisała, że "jej mózg jest zepsuty"
  3. Ryanair przeszedł sam siebie. Już od dziś
  4. Zakopane w żałobie. Spełnił się czarny scenariusz, aż trudno uwierzyć
  5. Od 2 września zakaz. Już jest rozporządzenie
  6. Ważył tylko 82 gramów, cudem przeżył na ulicy. Maluch wyrósł na przepięknego, nietypowego kota

Źródło: Polskie Radio

Następny artykuł