PKP z nową ofertą.Fot. wikipedia.org/Radim Holiš/CC BY-SA 3.0 CZ/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/cz/deed.en (zdjęcie ilustracyjne)

PKP ma petardę dla podróżnych. Wystarczy 1 zł

PKP rusza z promocją, która przypadnie do gustu szczególnie jednej grupie turystów. We wrześniu tzw. transport multimodalny nie będzie większym problemem w przypadku kolei, a państwowy przewoźnik już teraz deklaruje wprowadzenie w życie sporych zmian do stałej oferty.

PKP wychodzi naprzeciw oczekiwaniom cyklistów. Już od połowy września turyści stawiający na transport rowerowy, a także łączenie kilku sposobu przemieszczania się, czyli transport multimodalny, nie będą musieli się mierzyć z wysokimi stawkami i ściskiem.

Makabra, stanął w płomieniach, ogromny cios. Makabra, stanął w płomieniach, ogromny cios. "Wygląda na podpalenie"Czytaj dalej

PKP rowerowo

Jak informują dziennikarze Polsat News, już od 16 do 22 września PKP rusza z promocją “Rower za złotówkę”. W ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu państwowy przewoźnik proponuje cyklistom taryfę na przewóz rowerów wyłącznie za 1 zł. Oferta będzie obowiązywać w składach Twoich Linii Kolejowych (TLK), InterCity (IC), Express InterCity (EIC) oraz Express InterCity Premium (EIP).

PKP przewiduje zakup taryfy “Rower za złotówkę” internetowo, w kasach biletowych, a w przypadku brak otwartych “okienek” na stacji - również u konduktora pod warunkiem wcześniejszego zgłoszenia chęci skorzystania z oferty (jeszcze przed wejściem do pociągu). Ostatni wariant jednak wiąże się z pewnym ryzykiem - wyczerpaniem się limitu miejsc na rowery, chociaż i w tej kwestii PKP ma dobre wiadomości.

Rowery już na stałe? PKP zapowiada zmiany

Według ustaleń Polsat News, PKP już teraz zapowiada, że po zrealizowaniu “największego projektu inwestycyjnego spółki, każdy skład będzie miał specjalnie wyznaczoną strefę dla rowerów. Co ważne, równolegle Sejm zajmuje się programem "Kolej Plus". Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu to rokroczna akcja promująca ekologiczne środki mobilności. W tym roku organizatorom przyświeca hasło "Zeroemisyjna mobilność dla każdego".

Dzisiaj grzeje: 1. Ministerstwo Zdrowia ogłosiło ważne zmiany. Nowe zasady dotyczące kwarantanny wchodzą w życie
2. Tragedia na północy Polski. Nie było szans, nie żyje
3. Ważny komunikat Lidla, wystarczy spełnić jeden warunek, aby skorzystać. Klienci są zachwyceni

- Wspieramy ruch rowerowy jako jedną z ekologicznych form mobilności, dlatego po zakończeniu prowadzonego przez nas obecnie największego w historii PKP Intercity, wartego 7 mld zł, programu inwestycyjnego, w każdym pociągu będą miejsca na rowery - mówił cytowany przez Polsat News Marek Chraniuk, prezes PKP.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje legendarny sportowiec. Przed śmiercią wykryto u niego COVID-19
  2. Podchwytliwe pytanie w Milionerach za 40 tys. zł. Uczestniczka miała z nim duży probelm
  3. Weszli na strych w polskiej szkole i zamarli. Widok zapamiętają na zawsze
  4. Co się działo w Karpaczu? Klaudia wysłała nam zdjęcia, przecieramy oczy
  5. Byliście w Skalnym Mieście? Jest bardzo blisko
  6. Golden retriever za nic nie chce opuścić parku. Właściciele nagrali genialny protest

Źródło: Polsat News

Następny artykuł