PKP decyduje się na zmiany w polityce biletowej.Fot. Wikipedia.org/Kamil 203/CC BY-SA 4.0/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/deed.pl (zdjęcie ilustracyjne)

Duże zmiany w PKP. Kolej wprowadza ułatwienia dla pasażerów

PKP wychodzi naprzeciw oczekiwaniom pasażerów i już wkrótce ułatwi życie szczególnie spóźnialskim klientom. Tym razem podróż koleją nie musi wiązać się z większym stresem - wystarczy dobrze ustawiony zegarek.

PKP Intercity proponuje swoim klientom rozwiązanie, które przypadnie do gustu szczególnie grupie spod znaku “na ostatnią chwilę”. Organizacja całego wyjazdu, pakowanie i w końcu zakup biletów chwilę przed odjazdem jest praktyką naznaczoną sporym ryzykiem, jednak od teraz Polskie Koleje przymkną oko na “spóźnialskich”. To kolejne w ostatnim czasie zmiany w polityce spółki.

Nowe ognisko koronawirusa. Jest na plażach na PomorzuNowe ognisko koronawirusa. Jest na plażach na PomorzuCzytaj dalej

PKP zmienia politykę biletową. Będzie więcej czasu

Jak informują dziennikarze Onetu, spółka PKP Intercity zdecydowała się na pewną modyfikację w systemie rezerwacyjnym. Według komunikatów Stowarzyszenia Bezpieczna i Przyjazna Kolej już od 5 sierpnia pasażerowie będą mogli zakupić bilet na przejazd dosłownie w ostatniej chwili.

Już za 4 dni PKP Intercity uruchomi usługę znacznie wydłużającą limit czasowy na zwrot, wymianę czy zakup biletu. Do tej pory pasażerowie mogli zrezygnować z kursu maksymalnie 15 min przed planowanym odjazdem pociągu (poprzez zwrot w kasie PKP). Także zakup biletu był możliwy najpóźniej kwadrans przed opuszczeniem stacji, a wymiana - 30 min przed. Teraz spółka ujednolici przepisy, a klienci będą mieli więcej czasu na ewentualne zmiany.

PKP Intercity “pięć minut przed”

Według ustaleń dziennikarzy Onetu, PKP Intercity chce, aby zwrot, zakup, a także wymiana biletów była możliwa najpóźniej 5 min przed planowanym odjazdem pociągu z danej stacji. Nowe przepisy będą dotyczyć również zakupu miejscówek do biletów okresowych. Jest to szczególnie istotna zmiana, chociażby w przypadku korków, kiedy to pasażer już wie, że nie dotrze na dworzec i nie zdąży na swoje połączenie.

Dzisiaj grzeje: 1. Rafał Trzaskowski przekazał smutną wiadomość. Niestety, nie żyje wielki Polak
2. Pierwsza osoba na Podhalu nie żyje po pogrzebie. Czarny scenariusz się spełnia

3. Złożenie wniosku na bon 500 plus nie jest takie łatwe. Utrudnienia występują przy dzieciach niepełnosprawnych

Co ważne jednak PKP zastrzega, że nowe przepisy nie obejmą części kursów międzynarodowych, a także składów z wagonami sypialnymi oraz miejscami do leżenia. Jak podaje redakcja Onetu, szczegółowe informacje o zmianach w polityce spółki można znaleźć w nowym regulaminie opublikowanym na stronie www.intercity.pl.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Spełniła się wizja Krzysztofa Jackowskiego? Jasnowidz potwierdził, dokładnie przewidział tragiczne zdarzenia
  2. Młody piłkarz postrzelony w biały dzień. Jest w stanie krytycznym, druzgocące nagranie mrozi krew w żyłach (WIDEO)
  3. PKO BP ostrzega przed oszustami. Klienci otrzymują fałszywe maile, można stracić pieniądze
  4. Strażnicy poprosili na polskim lotnisku turystów o dokumenty. Zaniemówili, gdy odkryli, co się dzieje
  5. Nie żyje młoda europejska gwiazda. Beztroska podróż zakończyła się dramatem
  6. Były nad wodą z dziećmi. Wezwano policję, skandal przechodzi ludzkie pojęcie
  7. Znaleźli autokar pełen siatek. Kiedy otworzyli jedną z nich, pobledli z wrażenia

Źródło: Onet

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł