Piramida w RapieFot. wikimedia.commons/ CC0

Widzieliście piramidę w Rapie? Nazywana jest miejscem mocy

Piramida w Rapie intryguje turystów na Mazurach. Aura w tzw. miejscu mocy jest zupełnie inna, niż w całej okolicy. Mieszkańcy mają kilka teorii na temat nietypowego grobu i zmarłych, którzy zostali w nim pochowani.

Piramida w Rapie została wybudowana w 1811 r. dla pruskiej rodziny baronów von Fahrenheid. Grobowiec stał się popularną atrakcją turystyczną za sprawą legend, które są przerażające. W otoczeniu budynku wyczuwa się, że "coś wisi w powietrzu", za to nie spotkamy tam ani much ani komarów. Z niewyjaśnionych przyczyn owady się tam nie pojawiają.

Polacy mogą już nie wjechać do zagranicznego miasta. Tylko 31 państw ma pozwolenie na loty.Polacy mogą już nie wjechać do zagranicznego miasta. Tylko 31 państw ma pozwolenie na loty.Czytaj dalej

Grobowiec na wzór egipskich piramid

Wieś Rapa już od pierwszej połowy XVIII wieku należała do rodu Fahrenheidów. Kupili ją oni od Christopha von Rap, od kórego wzięła się nazwa wsi. Fahrenheidowie swoją główną siedzibę założyli w położonych kilkanaście kilometrów na północ Bejnunach (Beynuhnen), które dziś znajdują się w obwodzie kaliningradzkim. W swoim pałacu zgromadzili imponującą kolekcję rzeźb i obrazów.

Baron Friedrich von Fahrenheid zainteresował się starożytnym Egiptem po podróży do Francji, gdzie panowała akurat moda na egiptologię. Zafascynowany magicznymi właściwościami piramid, postanowił wybudować dla siebie i swojego rodu nowoczesny odpowiednik. W Rapie powstał grobowiec, w którym ciała zmarłych się mumifikowały.

Piramida w Rapie obrosła legendami

Jedna z legend głosi, że w piramidzie zostali pochowani członkowie rodziny barona Friedricha von Fahrenheida, którzy zostali otruci. Gdy ten wrócił z podróży, zastał wszystkich już nie żywych po spożyciu trujących grzybów. Okazało się jednak, że historia jest nieprawdziwa, ponieważ poszczególne osoby zostały pochowane w różnych latach, a nie w jednym czasie.

Dzisiaj grzeje: 1. 2 kluczowe kraje wprowadziły bezwzględne przepisy dla Polaków. Tysiące rodaków załamanych, będą poważne problemy
2. Eurowizja Junior 2020: Żenująca wpadka podczas "Szansy na sukces". Prowadzący źle przedstawił dziecko publiczności, brak słów
3. Robert Makłowicz zasłynął dzięki podróżom, nagle zniknął. Wyszło na jaw, czym się dziś zajmuje

Inna historia związana jest z zarazą, jaka uśmierciła bydło w regionie. W czasach, gdy nikt już się nie opiekował grobowcem, zwierzęta gospodarskie zaczęły chorować i umierać. Mieszkańcy uznali, że zmumifikowane ciała rodziny spoczywającej w piramidzie musiały mieć na to wpływ. Weszli do środka i odcięli głowy nieboszczykom, by zakończyć pomór. Bardziej prawdopodobne jest jednak to, że ciała zostały zbezczeszczone w czasie dewastacji dokonanej przez czerwonoarmistów w 1945 roku.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zobaczył na telefonie twarz zmarłego opiekuna i nie wytrzymał. Reakcja zwierzaka łamie serce
  2. Księżyc może być trudniejszy do skolonizowania niż myśleliśmy. Naukowcy podają powód
  3. Fani Dody po prostu osłupieli, pokazała się w pełnej krasie. Pokazała zdjęcia nad luksusowym basenem
  4. Niemal nikt nie wie o sekrecie Gór Sowich. Kilometry podziemnych korytarzy
  5. Monika Olejnik szaleje na jachcie, nie znaliśmy jej od tej strony. Ciężko uwierzyć, ile ma lat
  6. Border collie zaryzykował życiem dla 10-latka. Bez wahania stanął do walki z niebezpiecznym drapieżnikiem

Źródło: Wikipedia

Następny artykuł